leťme.cz

Prohlížíte článek Chutnali jsme netradiční hmyzí kuchyni v Brně (v Noem Arch).

Chutnali jsme netradiční hmyzí kuchyni v Brně (v Noem Arch)

dsc005021

Jednou za čas se i Brně dá zajít na netradiční kulinářský zážitek. Tentokrát jsme nemohli chybět na výjimečné akci od Noem Arch zvané Hmyzí menu.

Noem Arch je výjimečná restaurace, ne snad proto, že servis a kuchyně je silný Brněnský nadprůměr nebo proto, že si můžete objednat čerstvého humra či kraba z jejich vlastního akvária, ale především z toho důvodu, že se nebojí netradiční kuchyně a dokáže do svého standardního menu zařadit na pár dnů i hmyzí speciality.

 
 

A na co všechno si v těchto dnech (do 7. 2. 2010) můžete do Noem Arch přijít pochutnat? Pro vaše hmyzí choutky si kuchaři připravili následující menu i s ochutnávkou vín do tisícekoruny a nebo bez vína za Kč 510,- (jídla se však dají objednat i zvlášť, takže se nemusíte bát, že byste vyhodili příliš peněz za něco, co vám chutnat nebude):

  • Čerstvé trhané saláty s moučnými červy a grilovaným ovčím sýrem, zalité zálivkou z granátových jablek, 135,-
  • Cuketové placičky s červenými fazolemi a cvrčky, podávané s pikantní guacamole, 95,-
  • Sorbet, 40,-
  • Zophobas na chilli sypané černou hawaiskou solí, podávané s baby brambůrky a růžičkovou kapustou, 165,-
  • Banánový dortík s ořechy a kandovaným hmyzem, servírovaný s maracuja-mango zmrzlinou, 90,-

Sami jsme ochutnali oba hlavní chody v podání cuketových placiček se cvrčky a Zophobasu na chilly, přičemž jsme to zajedli ničím jiným než hmyzím dezertem. Osobně bych doporučil určitě ty placičky, jednak byly asi nejlepší a jednat je to nejschůdnější cesta pro ochutnávku hmyzu, pokud pořád trošku váháte. Pokud však chcete vidět a chutnat hmyz způsobem, kde na něj dobře vidíte, dejte přednost Zophabasu na chilly.

Foto: Zophobas na chilli sypané černou hawaiskou solí, podávané s baby brambůrky a růžičkovou kapustou, leťme.cz (omlouváme se za kvalitu fotografie)

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | , ,
| Leden 29, 2010 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.