leťme.cz

Prohlížíte článek Bok: další sushi fastfood v Praze i Brně.

Bok: další sushi fastfood v Praze i Brně

Bok (jehož mottem je „simply asian“) otevřel svou novou restauraci v centru Brna, v nákupní galerii Vaňkovka, a my jsme se tam zašli podívat. Chcete vědět jak chutná a kolik stojí sushi kousek od hlavního nádraží?

Levné sushi ve Vaňkovce

Je to s obdivem, ale boku se podařilo nabízet sushi cenově opravdu nízko ve srovnání s konkurencí (ať už plnohodnotnými restauracemi, tak fast foody jako je Neptun fast food) a to dokonce přímo v centru Brna, Vaňkovce, kde můžete najít spíše stravování předražené (ano narážím na sousedící Nordsee). Co se týče kvality, měli jsme možnost ochutnat jejich lososové a tuňákové maki i nigiri a můžeme konstatovat jediné – za tu cenu a na tomto místě je to výborná volba. Ano, není zde tak dobrá a dobře vypadající rýže jako třeba v MOMO, kvalita maki se nedá srovnávat s Koishi (maki jsou menší, lehce odbyté, s roztrhlou řasou), ale třeba nigiri mne osobně velice potěšilo, neboť bylo jedno z největších v Brně (takové jako v Koishi, jinde je menší). Na rozdíl od své fast foodové konkurence nabízí neomezeně sojóvé omáčky (servírují Kikkoman) a wasabi je zdarma a je ho dost. Co jsem nepochopil je nastrouhaná mrkev jako ozdoba (v tomto mi mnohem více sedí třeba japonská nakládaná ředkev).

 
 

Foto: 8 lososových, 8 tuňákových maki a po jednom lososovém a tuňákovém nigiri v setu zvaném „bok sushi moriawase I“ jen za Kč 169,-

Potěší i lepší jednorazové hůlky než nabízí konkurence (nějaká speciální výhoda to zase není, jen subjektivně).

Další asijské pokrmy

Bok ale není jen o sushi, vlastně se ani jako nějaký sushi fast food neprezentuje. Nabízí jak běžné pokrmy asijské kuchyně (směs různých asijských kuchyní, nevyhraněný směr), tak sushi. Co se týče těch „běžných“ asijských jídel, zatím jsem nechutnal, ale vypadají podobně jako od vietnamských rychlých občerstvení, snad chuťově a kvalitativně lepší, neboť cenově určitě dražší. Zatímco polívku pořídíte už od 25,-, nejlevnější masový pokrm stojí 75,-, většinou zaplatíte něco přes 100,-. Zajímavostí je jistě kachní maso ve stálé nabídce. U „křupavé ryby“ by nás zajímalo o jakou rybu se jedná. Při odchodu jsem se ptal obsluhy, jestli vědí odkud jim vozí ryby – nevědí. Vzhledem k boku jako velkého řetězce (u nás je další jen v Praze) a jeho příchod do ČR z Německa snad budou mít společného dodavatele čerstvích ryb, ale kdo ví.

Cena nápojů je přijatelná (0,5 l Coca Cola 29,-, 0,2 l kokosová/lychee/guaven šťáva 29,-), posezení je u stolů s vysoko postavenými židlemi a jednou pohovkou, která obepíná celý interiér. Prostředí působí hezky, ale pohovka je vcelku úzká. Obsluha je vcelku příjemná, ale žádný nadstandard nad jinými fast foody zde nečekejte. Celé složení je asijského původu.

Závěrem – výborný fast food a dobré sushi, pokud se potřebujete najíst a jste zrovna ve Vaňkovce.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Červenec 24, 2010 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.