leťme.cz

Prohlížíte článek MOMO Sushi – sushi bar i rozvoz po Brně.

MOMO Sushi – sushi bar i rozvoz po Brně

V našem seriálu o Brněnských podnicích jsme se dostali k dalšímu podniku nabízejícímu tradiční japonský pokrm zvaný sushi. Tentokrát jsme jej ochutnali v sushi baru MOMO sushi v centru Brna jen pár metrů od ulice České.

  • Čtěte také: Svou nabídkou, obsluhou, prostředím i polohou se jedná o sushi konkurenci rybí restaurace Koishi, o které jsme se již zmínili minule.

MOMO Sushi bar

MOMO sushi sice začínalo jen jako donášková služba sushi v Brně, již tehdy se ale vědělo, že bude otevřený i samotný sushi bar. Tak se také stalo a restaurace vás uvítá v červěně laděném interiéru, který je příjemný napohled i pro posezení. Subjektivně nedosahuje stylu Koishi, ale zase vám nabídne jako jediný podnik v Brně jezdící pás se sushi, kterému zatím chybí je nabídka „all you can eat“, k čemuž by se takový pás výborně hodil. Interiér má ale výhodu v tom, že působí hodně pozitivním dojmem. Hezčí toalety jsem taky ještě jinde neviděl.

Svou pohostinností a ochotou obsluhy se pak jedná o silný městský nadprůměr. Dveře při odchodu vám dneska s úsměvem neotevře zrovna každý.

Základem každého podniku je ale kuchyně. A ta je na MOMO rozhodně dobrá. Měl jsem sice jen několik jídel a to především sushi (velký maki set, set sushi z obědového menu, bento box, talířky se sushi z kaitenu, dezert ze zeleného čaje), ale kvalitu musím pochválit. Jen snad ten bento box mohl být lepší. Co je ale další výborná věc u MOMO, je rozlívaný zelený čaj zdarma. Opravdu výborná věc.

Dále bych ještě pochválil část stylizace do japonského stylu se stoly téměř u země, kde se můžete bavit třeba čajovým obřadem.

Slevy

 
 

Využitje výhodných slev a nejezte se z kaitenu o 20 procent levněji v době po poledním menu od 14.30, nebo si zařiďte MOMO klubovou kartičku, kde se vám bude útrata sčítat a můžete tak získat pěknou slevu.

Na nový rok nové menu

MOMO Sushi ale neusíná na vavřínech, pro nový rok připravuje jak nové menu, tak změny v interiéru. A aby jste věděli na co se těšit, můžete si v těchto dnech ochutnat degustační menu (za cca 540 Kč).

Rozvoz sushi po Brně

Jak už jsme psali na začátku, MOMO začínalo jako dovážková služba sushi a v této službě i nadále pokračuje. Velkou výhodou je jistě poměrně rozsáhlá nabídka sushi a dalších doplňujících jídel (miso s tofu a mořskou řasou wakame), které vám pro dovoz nabídnou. Kvalitu jsme zatím netestovali, na celou nabídku se můžete podívat v MOMO sushi obchodě.

Orientační cena: 1ks nigiri s lososem stojí 35 Kč.

Kde?

Solniční 13, jen kousíček od známé Brněnské ulice České. WWW stránky: http://www.momosushi.cz/.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | ,
| Prosinec 18, 2009 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.