leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Co se děje.

Co se děje


Hromadné vypouštění létajících lampionů v Brně

Dnes, tedy v pátek 25. 6. se na brněnské Kraví hoře koná hromadné vypouštění lampiónu štestí. Pokud chcete zažít užásný pohled na brněnskou světélkující oblohu a třeba si také jeden lampión zapálit, dostavte se na Kraví horu před 21.30, což je zatím přibližný čas společného vypouštění.

Aerolinie Emirates spustí přímou linku do Dubaje z Prahy

Už v červenci by měla být spuštěná nová linka aerolinií Emirates pro přímé lety z Prahy do Dubaje a zpět. Společnost udává, že Česko je pro ně významný trh a tak tuto linku nabídne od července. A není se čemu divit, na 30 tisíc cestujících odlétá z Česka do Dubaje každým rokem. Emirates také udává cenu ekonomické třídy, která by se měla vejít pod 10 tisíc korun.

Brněnské Vánoce – poprvé si vyberme vánoční strom dle našich představ

Listopad, padající listí a téměř neustálý déšť…Období, které většina lidí nemá příliš v lásce. Společně se tedy v novém seriálu pokusíme přenést z „uplakaného“ období do doby bílých sněhových vloček, vonícího svařeného vína a svitu svíček na vánočních stromcích. A pokud nejsou ani Vánoce vašim oblíbeným časem, snad alespoň v následujících článcích najdete inspiraci pro setkání s přáteli u domácí zabijačky či horké medoviny…

MEMA 2009: cesta za kulturou Praha – Poprad

Přestože jsou Praha i Poprad vzdálená a velmi odlišná města, přece jen je něco v uplynulých dnech spojilo. Tím něčím byl bohatý kulturní program pod záštitou MEMA (anglicky Middle European Music Academy), která je pod vedením Milana Turkovića, profesora na Vídeňské konzervatoři. Tato akademie usiluje o „poučnou interpretaci evropského kulturního dědictví“ a konfrontuje dva způsoby interpretace – historickou a současnou. Je určená pro odborníky, studenty, ale i pro zájemce z řad veřejnosti.

Tipy na podzimní výlety s dětmi

Blíží se čas podzimních prázdnin, proto tu máme pár tipů na příjemně strávený den. Děti mají rády výpravy do historie formou názorné ukázky. Tento druh podívané nám nabízí různé parky jako dinoparky, skanzeny, muzea a další.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.