leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Foto & video.

Foto & video


Kost – hrad ukrytý v Českém ráji

kost-3

Hrad Kost, patřící k nejzachovalejším gotickým hradům u nás, je postaven na pískovcové skále a obklopen hned třemi údolími malebného Českého ráje. Tato „nízká“ poloha, ač se to nezdá, byla velice příhodná. Kost totiž není z žádného vysokého bodu vidět. Díky tomu si také vojska, která táhla okolo, všimla hradu až na poslední chvíli nebo ho přehlédla úplně.

World Press Photo 2009

worldpressphoto1

World Press Photo je mezinárodní výstava novinářské fotografie. Každoročně tato výstava dokumentuje události předcházejícího roku objektivem světových fotoreportérů.

Hampton Court Palace

hamptoncourtpalace5

Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem. S jeho vznikem začal Thomas Wolsey, ale v roce 1526 si jej však přivlastnil již zmíněný anglický král Jindřich VIII. Ten si palác z červených cihel velmi oblíbil a strávil zde nejvíc svatebních cest. Zajímavostí je jistě i fakt, že nechal postavit tenisový kurt (ne pro dnešní tenis) a velkolepý orloj, jež ukazuje hodiny, dny, fáze měsíce a stav moře při přílivu a odlivu.

Hrad Gutenberg, Lichtenštejnsko (fotogalerie)

gutenbergcastlehrad19Lichtenštejnský hrad Gutenberg je asi druhým nejznámějším hradem v Lichtenštejnsku hned po vévodově sídle, hradu Vaduz. V minulosti byl až do zakoupení Lichtenštejnskou vládou v soukromém vlastnictví a nyní slouží pro různé kulturní příležitosti. Mimo ty se ale do hradu běžně nedostanete, pouze za hradby. Jeho návštěvu můžete brát jako zastávku při cestě z Rakouska nebo Švýcarska do Vaduzu.

Švýcarsko, Wengen a okolí (fotogalerie)

svycarskowengen1

Jak to vypadá ve Švýcarsku v průběhu léta? Podívejte se na fotografie z městečka Wengenu, které je zajímavé tím, že se zde autem nedostanete, jedině horským vláčkem. Město Wengen i jeho okolí je známé pro svůj klid, čistotu či špatné připojení k internetu (drahé jednoduché terminály).


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.