leťme.cz

Prohlížíte článek Kam na netradiční jídlo v Brně – africká kuchyně a rybí speciality.

Kam na netradiční jídlo v Brně – africká kuchyně a rybí speciality

Pro všechny Brňáky, ale také návštěvníky Brna tu dneska máme několik tipů na zajímavé a netradiční jídlo v Brně. V dnešním článku vám představíme africkou kuchyni v Africana Restaurant a rybí speciality v Koishi.

Africana Restaurant

Pokud chcete ochutnat africkou specialitu, nemusíte rovnou objednávat letenku do Afriky. Africana Restaurant se nachází jen kousek od Hlavního vlakového nádraží na Orlí 491/16 a otevřeno má každý den od 11.00 do 24.00 hodin. Nabídne vám třeba pštrosí biftek (Kč 245,-), krokodýlí steak s medovo-zázvorovou omáčkou (Kč 355,-) či zebra steak (Kč 370,-). K tomu Africana Restaurant připravuje i menší sortiment typické české kuchyně, který je o třídu levnější. Do nápojového lístku jsou zařezená i africká vína či pivní pálenka.

Koishi

O Koishi jsme už psali jako o jedné z prvních restaurací v Brně zaměřené i na sushi. Minule jsme vás informovali o marketingovém taháku Koishi a to Japonci jménem Tadayoshi Ebina. Dnes vám můžeme i napsat, jaké Koishi opravdu je. Je skvělé. Nabízí velmi pěkný a příjemný interiér (i s možností posedět na dvoře). Obslouží vás perfektní obsluha. Rychlá, příjemná. Pokud si objednáte sushi poprvé, zasvětí vás (pokud budete mít zájem) i do správného držení asijských  hůlek. Váš zážitek pak dokončí výborné pokrmy. Kromě sushi (malý set stojí Kč 350,- a velký Kč 500,-) si můžete dát řadu rybích specialit jako ústřice (předkrm, Kč 240,-), miso polévka s řasami wakame a tofu (Kč 65,-) či tuňáka žlutoploutvého (Kč 360,-). Koishi nabízí i snídaňová a polední menu. V poledním menu tak kromě menšího sushi setu dostanete i miso polévku (například). Aktuální menu najdete na www.koishi.cz.

 
 

Z nápojového lístku doporučíme Calpico (japonský nápoj s bifidokulturami, 0,3 l za Kč 35,-) a Umeshu – švestkové víno (0,05, Kč 70,-). Obojí je bez chybičky.

Ohlasy na Koishi

Podnik najdete na adrese Údolní 11 v Brně.

Máte tip na zajímavý podnik v Brně? Dejte nám o něm vědět.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | ,
| Září 26, 2009 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.