leťme.cz

Střední Evropa zahrnuje především nám vlastní Česko či Slovensko, dále Alpské země Německo, Švýcarsko, Rakousko, Lichtenštejnsko, Slovinsko a konečně také Polsko a Maďarsko.

Střední Evropa


Lednicko-valtický areál

Nádherné komplexy zámků Lednice a Valtice a k nim náležející soubor umělecky ztvárněných zahrad protkaných unikátními stavbami známý jako Lednicko-valtický areál, jsou bezesporu jedním z nejvíce vyhledávaných turistických cílů jižní Moravy. Na své si přijdou především vyznavači aktivního trávení volného času. Celé území Lednicko-valtického areálu se totiž rozkládá na úctyhodných 283 kilometrech čtverečních a na vycházkových trasách můžete nachodit i 14 kilometrů.

Festival vína, piva a jídla v centru Brna

Pokud nemáte tyto dny co na práci, můžete se stavit v moravské metropoli. V tyto dny se totiž v Brně pořádá Festival v centru dění. A co vás v jeho průběhu čeká?

Bok: další sushi fastfood v Praze i Brně

Bok (jehož mottem je „simply asian“) otevřel svou novou restauraci v centru Brna, v nákupní galerii Vaňkovka, a my jsme se tam zašli podívat. Chcete vědět jak chutná a kolik stojí sushi kousek od hlavního nádraží?

Přírodní koupaliště Riviéra

Riviéra – to je atraktivní přírodní koupaliště v Brně. Podívejme se společně na změny, kterými Riviéra prošla pro novou (aktuální) sezónu.

Koupaliště Brno Králové Pole

S nastavajícím létem by se nejeden z nás vykoupal, ne každý však holduje moři a nebo u něj zkrátka nemůže strávit celé léto. Pojďme se tedy společně podívat na několik míst, kde si můžete užít vodních radovánek i u nás v Česku. První koupaliště, které si představíme, bude koupaliště na severu Brna, v Králově Poli.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.