leťme.cz

Prohlížíte článek Festival vína, piva a jídla v centru Brna.

Festival vína, piva a jídla v centru Brna

Pokud nemáte tyto dny co na práci, můžete se stavit v moravské metropoli. V tyto dny se totiž v Brně pořádá Festival v centru dění. A co vás v jeho průběhu čeká?

Festival v centru dění

Festival v centru dění, to je měsíc plný chutí, vůní a zážitků pro malé i velké, které připravila v samém srdci města, na centrálním náměstí Svobody, radnice městské části Brno-střed.

 
 

Celý festival je rozdělen do čtyřech částí, které se v průběhu trvání celého festivalu za sebou vystřídají. Konkrétně se jedná o:

  • Slavnosti vína (15. – 19. září)
  • Slavnosti jídla (24. – 26. září)
  • Slavnosti piva (1. – 3. října)
  • Slavnosti regionů (9. – 15. října)

V rámci jednotlivých tématických dní si budete moci ochutnat moravská vína (100 vzorků vybraných vín 12 přítomných vinařství), burčák, navštívit řemeslné tržiště, v rámci pivního festivalu pak ochutnat různé druhy piv (piva ovocná, vrchně kvašená piva, spodně kvašená piva, piva podávaná s ovocem) či pochutnat si na něčem malém k pivu. V rámci slavnosti jídla vás pak čekají dobroty všeho druhu nebo třeba představení umění některých barmanů. Řemesla, zvyky a tradice vám pak budou představeny v posledních dnech festivalu v rámci slavností regionů.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | , ,
| Září 17, 2010 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.