leťme.cz

Jížní Amerika, kontinent jížní polokoule ohraničen Tichým oceánem ze západu a Atlantským oceánem z východu, je územím tropických pralesů v povodí řeky Amazonky, hostitelem pohoří And či jezera Titicaca.

Jížní Amerika


Machu Picchu – tajemná pevnost v Peru

Až do počátku 20. století znalo jméno Machu Picchu jen několik chudých peruánských zemědělců. Tak se totiž jmenovala hora, pod kterou den co den tvrdě pracovali a žili. V roce 1911 zde ale americký architekt Hiram Birgham objevil ruiny staré incké pevnosti, a pravděpodobně z nedostatku jiných nápadů zříceninu pojmenoval po známé místní hoře…

Temný mrak prasečí chřipky hrozí turismu

Podle hlasů, které zazněli na mimořádném zasedání v rámci 9. globálního summitu pro turizmus a cestování v brazilském Florianopolisu, můžou možný negativní scénáře šíření prasečí chřipky kriticky ohrozit turistický průmysl světových zemí.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.