leťme.cz

Prohlížíte článek Temný mrak prasečí chřipky hrozí turismu.

Temný mrak prasečí chřipky hrozí turismu

Podle hlasů, které zazněli na mimořádném zasedání v rámci 9. globálního summitu pro turizmus a cestování v brazilském Florianopolisu, můžou možný negativní scénáře šíření prasečí chřipky kriticky ohrozit turistický průmysl světových zemí.

 
 

Podle ekonoma Amira Borgise může vlivem možné pandemie míra turizmu klesnout o 25 až 30 procent, a to jenom v případě, že se intenzita postupu virusu nezrychlí. V případě zrychlení by mohl ohromně negativní dopad na turizmus dostat některé krajiny dokonce na kolena.

Obavy o svou zem vyslovil brazilský prezident. Řekl, že jeho zem se právě začala otřásat z důsledků ekonomické krize a na další postup kupředu potřebuje nutně příliv turistů.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz |
| Květen 19, 2009 | V Amerika, Jížní Amerika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.