leťme.cz

Prohlížíte článek Dovolená v Dubaji.

Dovolená v Dubaji

Přemýšlíte kam se vydat na exotickou dovolenou? Češi stále častěji volí Dubaj. Jednou z mnohých výhod této destinace je, že se sem můžete vypravit v jakékoliv roční období a vždy si tu vychutnáte dovolenou spojenou s opalováním, koupáním a vším, co k létu patří.

Dubaj představuje hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. V hlavním městě žije největší počet obyvatel tohoto emirátu. Pouze jedno procento obyvatel žije mimo Dubai City.
Dubaj leží na pobřeží Perského zálivu na severním okraji emirátu. Jde o město, které je moderní a rychle se vyvíjí. Velký rozkvět zaznamenalo především v posledních letech. I proto je tak oblíbené mezi turisty. Ti si tu užívají nádherných pláží, hotelů, luxusu a všeho, co patří k turistickému komfortu.

Proč si vybrat dovolenou v Dubaji

Dubaj je ideálním místem pro celoroční dovolenou. Vypravte se sem kdykoliv v roce. Nechcete-li však teploty šplhající se nad 40oC, nejezděte do Dubaje v hlavní turistické sezóně. To je teplo i v České republice. Leťte se sem raději ohřát v době, kdy už máte dost zimy a plískanic u nás. Celoroční příznivé teploty nejsou jediným důvodem, který turisty láká na dovolenou do Dubaje. Dubaj je luxusní destinace, která vám nabídne nádherné moderní hotely a překrásné pláže. Patří mezi nejkrásnější pláže na světě. Chcete-li si užít skutečně jedinečné pláže, vyberte si Jumeirah beach.

V Dubaji se nebudete nudit ani v případě, že vás omrzí lenošení na pláži. Prohlédnete si tu zajímavé historické památky, ale i tradiční beduínské tábory. Budete-li chtít, podíváte se do pouští, pokocháte se moderními mrakodrapy a vhodné podmínky tu jsou i pro potápění. Ať už chcete prožít jakoukoliv dovolenou, v Dubaji to bude možné.

 
 

Chcete-li si užít nerušenou dovolenou v Dubaji, je dobré ještě před uskutečněním cesty vědět alespoň základní praktické informace.
Nezapomeňte především na vyřízení víza. Pro občany ČR platí vízová povinnost při vstupu na území Spojených arabských emirátů. Nemusíte se však bát složitého vyřizování víza. V České republice najdete společnosti, které vízum vyřídí za vás.

Před odletem do Dubaje si zřiďte cestovní pojištění. Mělo by být součástí vašich cestovních příprav, ať už se chystáte vycestovat kamkoliv. Základní cestovní pojištění kryje vaše léčebné výlohy v případě, že se vám v zahraničí stane úraz či onemocníte. Kdybyste ho neměli, vše byste museli platit ze svého a i drobnější lékařské úkony a léky se mohou vyšplhat na vysokou sumu. V rámci cesty do Dubaje nejsou povinná žádná očkování a celkově se nemusíte bát nějakých speciálních zdravotních rizik.

Článek byl zasponzorován společností AXA ASSISTANCE, která poskytuje cestovní pojištějí online.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Leden 5, 2013 | V Asie, Blízký východ

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.