leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Blízký východ.

Blízký východ


Dovolená v Dubaji

Přemýšlíte kam se vydat na exotickou dovolenou? Češi stále častěji volí Dubaj. Jednou z mnohých výhod této destinace je, že se sem můžete vypravit v jakékoliv roční období a vždy si tu vychutnáte dovolenou spojenou s opalováním, koupáním a vším, co k létu patří.

Istanbul je pozvánkou do Orientu

Obrovské mešity svolávající věřící k modlibě, bazary plné koření, dobrot, ryb, látek a oblečení, smlouvaví i nesmlouvaví obchodníci, turecká pohostinost a hammami, jak jsou označovány turecké lázně, na váš čekají v jednom z nejhezčích měst Evropy i Asie najednou. Istanbul má kouzlo, je to evropská brána do Orientu, která po staletí plní svůj cíl křižovatky napříč kontinenty. Mile pohostí a uvítá i Vás.

Ankara

anitkabirankara

Ankara je hlavním městem Turecka a populačně je druhým největším městem v Turecku po Instanbulu. Město má 4,5 milionu obyvatel a jeho populace rok od roku roste. Ankara leží v centru Anatolie na východním okraji Anatolské roviny v nadmořské výšce 850 m n.m. V Provincii převládá úrodná půda pro pěstování pšenice a na severovýchodě zalesněné oblasti. Anatolie je ohraničená provinciemi Cankiri a Bolu na severu, Eskisehir na západě, Konya a Aksaray na jihu, a Kirikkale a Kirsehir na východě.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.