leťme.cz

Východní Asie je subregion asijského kontinentu, do kterého patří země jako Čína, Japonsko, Jížní a Severní Korea, Tchaj-wan a Mongolsko.

Východní Asie


Jižní Korea a podpora „zdravotního turismu“

Na naléhání místních zdravotnických zařízení a nemocnic se vláda Jižní Koreje rozhodla vytvořit a udělovat novou kategorii víz, které návštěvníci dostanou v případě, že do země cestují ze zdravotních důvodů.

Macao se pouští do akce na obnovu turismu

Při příležitosti desátého výročí ustanovení bývalé portugalské kolonie Macao jako čínské province 18. května místní úřad pro turismus spustil plán na podporu přísunu turistů. V rámci projektu se zajistil průvodcovský servis, jehož profesionální průvodčí vás bez poplatku provedou historickým centrem města.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.