leťme.cz

Jížní Asie je geopolitická oblast asijského kontinentu, skládající ze států v podhůří Himalájí a oblast od ní na západ. Zahrnuje mimo jiné Indii, Nepál, Šrí Lanku, Bangladéš či Pákistán.

Jížní Asie


Mumbai – fascinující město protikladů

Mumbai nebo také Bombai je největším indickým městem. Proslavil ho především rozvinutý filmový průmysl v čele s úspěšným filmem Milionář z chatrče. Lesk a sláva bollywoodských hvězd se tu však mísí s bídou a každodenním životem obyvatel rozsáhlých chudinských čtvrtí – slumů. Najdete tu největší prádelnu na světě i skromný pomník Máhátmy Gándhího. Ano, to všechno je Mumbai.

Bangkok: Město andělů

bangkok

Bangkok, přezdívaný „Město andělů“, je nádherným městem, který stojí za poznání. Každoročně sem cestuje mnoho turistů. Najdete ho na řece Chao Phraya u Thajského zálivu.

Nový průvodce Thajskem

Na leťme.cz přidáváme dalšího cestovatelského průvodce, tentokrát o Thajsku. Zatím si můžete přečíst třeba o dovolené v Thajskuturistických informací nebo počasí a podnebí Thajska.

Thajsko: víza zdarma až do 4. března

Od 5. března nemusí čeští občané platit za víza pro návštěvu Thajska do 30 dnů. Tato akce Thajských úřadů byla nyní navíc prodloužena až do 4. března 2010. Úřady tak chtějí v době krize a úbytku návštěvníku podpořit zájem turistů o návštěvu jejich země. Čeští občané cestující do Thajska tak ušetří kolem 700 korun.

Macao se pouští do akce na obnovu turismu

Při příležitosti desátého výročí ustanovení bývalé portugalské kolonie Macao jako čínské province 18. května místní úřad pro turismus spustil plán na podporu přísunu turistů. V rámci projektu se zajistil průvodcovský servis, jehož profesionální průvodčí vás bez poplatku provedou historickým centrem města.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.