leťme.cz

Prohlížíte článek Bangkok: Město andělů.

Bangkok: Město andělů

bangkok

Bangkok, přezdívaný „Město andělů“, je nádherným městem, který stojí za poznání. Každoročně sem cestuje mnoho turistů. Najdete ho na řece Chao Phraya u Thajského zálivu.

Bangkok jako celá provincie se rozkládá na ploše 1 565,2 km2 a má přes 9,7 milionů obyvatel. Pro návštěvu tohoto města je nejvhodnější dobou listopad až duben. V tomto čase je zde příznivé počasí a málo prší. Jinak průměrná roční teplota tu je 28oC. Teplotní odchylky během roku nejsou velké.

Památky v Bangkoku

Wat Phra Kaeo (Chrám smaragdového Buddhy)

Wat Phra Kaeo je jednou z nejvýznamnějších památek nejen Bangkoku, ale celé jihovýchodní Asie. Tento chrám byl vystavěn jako královský chrám po nástupu krále Ramy I. (přelom 18. a 19. století). Je zde uložen nejposvátnější symbol Thajska. Tím je právě Smaragdový Buddha.

Palác Vimanmek

V paláci Vimanmek dříve bydlel král Rama V. Palác pochází z roku 1900 a je vystavěn z pozlaceného týkového dřeva. Je přístupný. Prohlednou si zde můžete třicet pokojů a mnohé historické artefakty, které mají velkou hodnotu. Budova je zajímavá tím, že šlo o vůbec první dům v Thajsku, do kterého byla zavedena elektřina a klasická koupelna.
Palác byl původně postaven na ostrově Ko Sichang. Až později byl rozebrán, převezen do Bangkoku a tady znovu smontován.

Wat Po (chrám ležícího Buddhy)

Jde o nejstarší wat (=komplex chrámů) v Bangkoku. Původně byl vystavěn v 16. století. O dvě století později došlo k přestavbě. V roce 1832 byla zbudována kaple Ležícího Buddhy.
Dnes má Wat Po i praktické využití. Je to centrum státního vzdělávání.

Národní muzeum

 
 

Thajské umění je nádherné. Sice je pro nás vzdálené, ale o to zajímavější je poznávat ho. Chcete-li si ho přiblížit, vydejte se do Národního muzea. Jsou zde ty největší skvosty.
Toto muzeum bylo založeno Rámou V. v roce 1874. Kromě toho, že se tu podíváte na mnohé artefakty, seznámíte se i s thajskou historií.

Čínské město

Čínské město tvoří část Bangkoku, která je velmi rušná. Najdete tu mnoho krámů a tržnic umístěné v úzkých uličkách. Čtvrť připomíná starý Šanghaj.

Indická čtvrt Pahurat

V indické čtvrti Paurat se můžete pokochat druhým největším sikhských chrámem (nepočítáme chrámy v samotné Indii). Je zde také velké množství bazarů a celkově se tu nebudete nudit. Tato čtvrť žije a nezáleží na tom, zda je noc či den.

Bangkok vám však nabízí mnohem více. Přijeďte do této metropole a zaměřte se na to, co nejvíce zajímá vás. Úhlů, z jakých lze poznávat město, je mnoho.
Budete-li v Bangkoku už delší dobu a budete-li mít pocit, že vše, co vás zajímá, jste už viděli, vydejte se do okolí. Zaměřte se především na Nakhon Pathom, Nonthaburi, Samut Sakhon…

Foto: lemoncat1

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Červenec 28, 2009 | V Asie, Jížní Asie

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.