leťme.cz

Prohlížíte stránku Thajsko, Thajské království.

Thajsko, Thajské království

Průvodce Thajskem

Thajsko, plným názvem Thajské království, se nalézá v jihovýchodní Asii. Jeho rozloha činí 513 115 km2 a žije zde cca 65,4 milionů obyvatel. Hlavním městem je Bangkok. Domluvíte se tu thajštinou, ale také čínštinou, malajštinou a angličtinou. Z náboženství je v Thajsku rozšířen buddhismus, v menší míře tu je i islám a křesťanství. Státním zřízením je království.

Turistické informace

Thajsko

 
 

Na co vás může Thajsko nalákat? Především se zde bude líbit těm, kteří chtějí poznávat odlišné kultury. Je to země, která vám nabídne spoustu zážitku a možností k poznání. Seznámíte se zde s buddhismem a tím, jak toto vyznání ovlivňuje zdejší lidi. Kromě toho na vás čeká velké množství památek.

Lidé, kteří mají rádi přírodu, se zde mohou kochat mnohými nádhernými místy. Když tu budete, nezapomeňte ochutnat unikátní thajskou kuchyni. Zkuste také pravé thajské masáže. Mnozí sem také cestují za erotickou turistikou.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.