leťme.cz

Prohlížíte stránku Tunisko, Tuniská republika.

Tunisko, Tuniská republika

Průvodce Tuniskem

Chystáte se letos na dovolenou do Tuniska? Je to krásná a exotická země, ve které si můžete užít senzační dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat. Ovšem předtím, než se vypravíte do této africké země, byste o ní měli něco vědět. Proto bude dobré, když se seznámíme s některými praktickými informacemi.

Turistické informace

Města a místa

Kultura

Tunisko

 
 

Tunisko, to je kus Afriky, kus obrovské a slavné historie fénického Kartága, spousta horka, písku a pouští. Tunisko se (nejen pro to) stává čím dál častějším cílem turistů z celého světa. Směřuje sem také mnoho Čechů. Tunisko je cenově dostupné a návštěvníci si zde mohou užívat sluníčka po celý rok.

tunisia-sbeitla

Sbeitla, foto: Veronique Debord

Je to nádherná země nabízející vše pro prvotřídní dovolenou. Je zde krásné počasí, nádherné moře, exotika, ale najdete zde i řadu historických památek.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.