leťme.cz

Prohlížíte stránku Praktické informace o Tunisku.

Praktické informace o Tunisku

Turistické informace

Obecné základní informace, bez kterých do Tuniska nevyrážejte!

Kultura

Cestujete-li do Tuniska, je třeba si především uvědomit, že je to země s rozdílnou kulturou.
Jde o muslimskou zemi a i když zde není islám tak radikální jako v některých jiných islámských zemích, je vhodné některá pravidla chování dodržovat, např. chodit do mešit zahaleni, neprojevovat přílišnou náklonnost na veřejnosti atd.

tunisko2

Foto: nonanet

Výlet do pouště

Budete-li si chtít vyjet na výlet do pouště autem, mějte na paměti, že je zákaz se sem vypravit bez toho, abyste informovali policii.

Ideální doba pro dovolenou v Tunisku

Do Tuniska se za příjemnou letní dovolenou můžete vypravit v jakoukoliv roční dobu. Nejlepší volbou je ovšem jaro a podzim. Je tu krásné slunečné počasí, ale nejsou zde tak nesnesitelná vedra jako v letních měsících.

Očkování

 
 

Nejste-li očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě A, je dobré se před odletem nechat očkovat.

Voda

Nepijte zde vodu z kohoutku, kupujte si balenou vodu. Předejde tak střevním potížím.

Vízum

Budete-li cestovat do Tuniska s cestovní kanceláří, nepotřebujete vízum. Postačí vám platný cestovní pas. Chystáte-li se shánět si sami vízum obraťte se na Tuniské velvyslanectví, které je v ČR na adrese: Nad Kostelem 8, Praha 4 – Bráník, 147 00.

Bakšiš

Tunisané jsou zvyklí, že dostávají spropitné, tzv. bakšiš. Není to nutnost, ale často kvalitu služby poznáte právě podle výše daného spropitného. Optimální je dávat cca 10%.

Zdravotní pojištění

Mezi Českou republikou a Tuniskem neexistuje dohoda o zdravotním pojištění. Proto
se doporučuje uzavřít ho před cestou sem. Jinak budete muset hradit vše z vlastní z kapsy a zdravotnická péče není zrovna levnou záležitostí.

Měna

Tuniskou měnou je dinár. Směníte ho zde za všechny světové měny (euro, dolar…). Ceny v Tunisku jsou přijatelné. Chcete-li platit v Tunisku kartou, nebudete s tím mít problémy především ve velkých městech a turistických střediscích. Nejužívanější jsou MasterCard a Visa.

Bezpečnost

Obáváte se bezpečnosti? Nemusíte se v Tunisku bát. Jde o bezpečnou zemi a zvlášť o bezpečí turistů je zde pečováno. Je ale nutné, abyste sami dbali o svou bezpečnost a vyhnuli se zastrčeným uličkám.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.