leťme.cz

Prohlížíte stránku Spolková republika Německo.

Spolková republika Německo

Průvodce Německem

Města a místa

O Německu

Německo je největším a nejbohatším státem Evropy. Rozkládá se ve střední Evropě a jeho oficiální název zní Spolková republika Německo. Z jižní strany sousedí s Rakouskem a Švýcarskem a ze severu s Dánskem. Ze severní strany jej také omývají Baltské a Severní moře. Východními sousedy Spolkové republiky Německo jsou Polsko a Česká republika a západními Francie, Lucembursko, Nizozemsko a Belgie. Celková rozloha Německa činí 357 021 km2. Celé území Spolkové republiky Německo leží v mírném podnebném pásu. Počtem obyvatel je Německo naprosto nejlidnatějším státem celé Evropské unie.

Spolková republika Německo představuje stát s velmi bohatou historií. Osídleno bylo již před rokem 100 před naším letopočtem germánskými kmeny. Středověk se nesl v duchu Svaté říše římské, která zde trvala až do roku 1806. Sjednocení země se uskutečnilo v roce 1871. Po 2. světové válce bylo Německo opět rozděleno na dva státy. Důležitým obdobím se stal rok 1952, kdy se Západní Německo stalo jedním ze zakládajících členů Evropského společenství uhlí a oceli, někdejšího předchůdce dnešní Evropské unie. V současnosti je Německo jedním z nejsilnějších hráčů v rámci Evropské unie. V roce 2002 se stalo součástí Eurozóny a začalo se zde platit eurem.

Z hlediska státního uspořádání je Spolková republika Německo federativní demokratickou parlamentní republikou. Celé jeho území je tvořeno šestnácti spolkovými zeměmi. Hlavním městem země je Berlín. Německo se řadí k zemím, které jsou členy několika významných světových uskupení. Mimo Evropské unie hraje tato země velmi důležitou roli v OSN, NATO a zemích G8.

Dovolená

 
 

Dovolená v Německu může být neskutečně různorodá. Navštívit budete moci velké množství historických skvostů, mezi něž lze řadit například údolí středního Rýna, historická města Starlsund a Wismar či samotné hlavní město Berlín. Velmi známá je třeba taková vánoční atmosféra v Norimberku. Pro ty z vás, kteří holdují spíše odpočinku, je jakoby stvořené obrovské relaxační centrum Tropical Islands. Odvážnější z vás mohou navštívit například největší zábavní park v Německu Europapark. Za návštěvu stojí jistě také Bavorsko proslavené hlavně největší akcí představovanou Octoberfestem. Ochutnat pravé bavorské vdolky a kvasnicové pivo patří doslova k povinnostem každého návštěvníka této země. Mnoho turistů také přijíždí do Německa v zimním období, jelikož zimní radovánky v německé části Alp skýtají neskutečné možnosti. Lyžařská centra jako Garmisch–Parterkirchen či Ruhpolding mluví sama za sebe.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.