leťme.cz

Prohlížíte stránku Thajsko: Turistické informace.

Thajsko: Turistické informace

Thajsko

Cestujete-li do Thajska, je vám zřejmě jasné, že jde o odlišnou a nám Evropanům vzdálenou zemi, která má svá specifika. Pojďme si nyní říci něco více. Seznámíme se  s turistickými informacemi, které byste měli před odjezdem znát. Můžete se tak vyhnout zbytečným problémům

Turistické informace

 
 

Turistické informace a doporučení pro cestu do Thajska si shrneme v deseti bodech:

  • Je důležité vědět, že před vstupem do Thajska musíte mít cestovní pas zhotovený minimálně šest měsíců předem.
  • Při vstupu do Thajska potřebujete vízum. Od toho jsou osvobozeni jen ti, co mají diplomatický a služební pas. O vízum si zažádejte na Velvyslanectví Thajska v Praze. Bude vám vystavěno na 30 dní. Lze získat vícestupné vízum, se kterým se sem můžete opakovaně vracet max. na 30 dní. Ovšem dohromady to nesmí být déle než na 90 dní.
  • Jistě není od věci zapsat si některá telefonní čísla. Těmi třemi základními jsou: 1155 (centrum služby turistům), 191 (policie) a 2551133-6 (první pomoc).
  • V žádném případě do země nedovážejte narkotika, obscénní materiály, výbušniny. Omezený je dovoz zvířat, kosmetických výrobků, střelních zbraní apod.
  • Chcete-li si chránit svou bezpečnost, vyhněte se některým oblastem, především muslimským provinciím Yala, Pattani a Narathiwat. Vhodné je také vyhnout se pohraničním oblastem. Občas se tu střílí, tak zbytečně neriskujte.
  • Cestujete-li sem za sexuální turistikou, dejte si pozor na zvýšené riziko nakažení se AIDS a dalšími pohlavními nemocemi.
  • Budete-li navštěvovat buddhistické chrámy, vstupujte v přiměřeném oděvu, tedy žádné minišaty či krátké kalhoty. Zahalená musí být i ramena. Také do většiny buddhistických chrámů je nutné se zouvat.
  • Nezapomeňte na očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a břišnímu tyfu. Doporučeným očkováním v některých oblastech je proti japonské encefalitidě, vzteklině a hepatitidě B.
  • Před cestou do Thajska je také dobré znát, co Thajci považují za slušné chování a co jim naopak vadí. Z těch základních informací je nejdůležitější vědět, že byste se nikoho neměli dotýkat hlavy. Je to považováno za velmi hrubé, protože hlava je podle buddhismu sídlem duše. Ženy se nesmí dotýkat mnichů a cokoliv jim dávat nebo si od nich cokoliv brát. Lidé jsou zde milí a přátelští a ve stejném tónu byste se měli chovat i vy k nim. Rozhodně nikdy zuřivě negestikulujte a nezvyšujte hlas. Při posezení s Thajci si dejte pozor, aby vaše nohy nesměřovali k nim. Nohy jsou nečisté a je to považováno za hrubost. Nikdy také nepomlouvejte, ani nijak nezesměšňujte královskou rodinu. Thajci ji hluboce ctí.
  • Chcete-li vidět ty nejkrásnější místa Thajska, nezapomeňte na Bangkok, Chiang Mai, ostrov Phkuket, Chiang Rai, ostrov Ko Samui, Chatuchak Market, Lumphini park, svatyni Brahma,  jeskyni Chiang Dao, město Nong Khai, horu Phu Kradung, národní park Kaeng Krachan…


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.