leťme.cz

Prohlížíte stránku Letiště Ostrava Mošnov.

Letiště Ostrava Mošnov

Letiště Leoše Janáčka Ostrava – Mošnov

„Mlžné letiště“ – tuto přezdívku dostalo letiště Mošnov díky novému povolení letů v mlze. Po Ruzyni se Mošnov stalo druhým letištěm v ČR, které se může chlubit tímto povolením. Nyní je letiště ve velké rekonstrukci. Do roku 2015 by měla být celá modernizace hotova a na letišti budou patrny tyto změny: možnost přepravit 1,5 miliónu cestujících z dnešních 300 tisíc ročně, postavení hotelů přímo v areálu letiště, vícepodlažní parkoviště, nákupní centra, obchůdky a letecké opravářské centrum. Díky těmto změnám se Mošnov začne vyrovnávat svým větším „bratrům“ a to letištím Ruzyni a Tuřany.

 
 

Mošnov je vzdálen od Ostravy 20 km, což je výhodou pro letectví, ale nevýhodou ve vzdálenosti, kterou musí turisté urazit. Letiště ročně odbaví 15 tisíc letadel, což je oproti jiným velmi málo. Letiště nemá pouze název Mošnov, ale jeho celé jméno je „Letiště Leoše Janáčka Ostrava – Mošnov“, které mu dal hejtman pan Evžen Tošenovský spolu s ředitelem letiště. Vybíralo se ze tří jmen: Jan Amos Komenský, Leoš Janáček a Sigmund Freud a pokřtěno bylo na počest nové odletové haly v roce 2006. I když toto letiště zaostává za ostatními, doufejme že nová modernizace dovede letiště Mošnov mezi špičky ČR a samozřejmě Evropy.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.