leťme.cz

Prohlížíte stránku Letiště Brno Tuřany.

Letiště Brno Tuřany

Letiště v Brně? Tuřany

Toto 86 let staré letiště disponuje jedním terminálem a jednou odbavovací halou. Architektem je Petr Parolka, který podle názorů odborníků pojal letiště ve stylu high-tech.

 
 

Letiště ročně odbaví cca. 500 000 lidí a 29 000 letadel. Jeho výhodou oproti větším letištím je hlavně cena pro parkování, cena obchůdků v letišti a nerozdělování poplatků na víkendy, svátky, všední dny atd., tzn. víkendy nestojí více než obyčejné dny apod. Cena parkování na 14 – 15 dní je 2050 ,- Kč. Letiště povoluje charterové, nákladní a ostatní lety. Mezi ostatní lety rozumíme tréninkové lety, výletní lety apod.

Letiště se nachází 7,5 km od Brna a cca. 2 km od dálnice D1, exit 201 Brno – Slatina, takže se na letiště dostanete bez problémů automobilem i autobusem. Výhoda je, že letiště nemusí splňovat tak přísné emisní a hlukové normy, jako tomu je třeba na letišti Ruzyně, čili je zde rychlejší odbavování cestujících a letadel a letadla zde mohou přistávat a vzlétat v kratších časových intervalech. Samozřejmostí letiště je 24 hodinový provoz. V letišti nalezneme dva typy přistávacích drah a to travnatý typ a betonový typ. Travnatý typ je hlavně určen pro sportovní letadla, proto se nemusí milovníci sportovních letadel bát, že by zde nemohli přistát. Betonový typ je určen pro civilní, nákladní a vojenská letadla. Pokud hledáte malé, kompaktní a levné letiště, není nad Brno – Tuřany.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.