leťme.cz

Prohlížíte článek Žraločí turistika levně. Na Jadranu.

Žraločí turistika levně. Na Jadranu

zralok

Za žraloky už turisti dávno nemusí lítat do Austrálie nebo Jížní Afriky, žraloci se čím dál častěji totiž objevují na Jadranu. I ti lidožraví.

 
 

Ve středozemním moři pobývá asi 45 druhů žraloků a není výjimkou, že se nějaký zatoulá i na, pro Čechy tolik oblíbený, Jadran. Měli bychom se bát? Jak se to vezme, případy jsou to pořád ojedinělé, ale zase čím dál častější (a nebo se o tom jen tolik nevělo/nemluvilo?). Výjimkou není ani žralok bílí, přezdívaný lidožrout, který žije v pobřežních vodách.

Poslední zpráva o bílém žraloku na Jadranu je jen pár dní stará; chorvatští rybáři spatřili tohoto predátora kousek od ostrova Brač. Měřil asi pět metrů.

Jiná zpráva hovoří o napadení žralokem bílím v zálivu Mala Smokova na ostrově Vis. Potápěč měl štestí, měl u sebe harpunu, kterou žraloka zabil.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.