leťme.cz

Prohlížíte článek The Recess Ends – cestovatelský dokument o USA během ekonomické krize.

The Recess Ends – cestovatelský dokument o USA během ekonomické krize

Dnes tu mám jeden tip pro všechny, které trochu zajímá kultura současných Spojených států. Dva američané, Austin Chu (25) a jeho bratr Brian Chu (23) se spolu vydali na dobrodružnou cestu napříč celými Státy, aby zdokumentovali svou zemi během ekonomické krize. Na mušku si vzali spíše postiženější města Ameriky, nicméně v rámci svých rozhovorů se neomezují pouze na chudé či zchudlé Američany.

 
 

Celý dokument je nejen odrazem pocitů běžných Američanů běhěm krize, ale i sondou do americké kultury jako takové. Angličtináři si navíc mohou pěkně procvičit angličtinu a vypozorovat i jednotlivé přízvuky ze všech států USA. Videa nejsou nikterak dlouhá a k ranní kávě nebo odpočinku se výborně hodí.

Třeba v nich najdete i inspiraci pro svou cestu či americký sen.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | ,
| Srpen 26, 2009 | V Amerika, Severní Amerika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.