leťme.cz

Prohlížíte článek Düsseldorf – hlavní město Severního Porýní-Vestfálska.

Düsseldorf – hlavní město Severního Porýní-Vestfálska

Poseďet na nábřeží s výhledem na Rýnskou věž (Rheinturm), projít se starým městem, navštívit místní parky a Aquazoo by mělo být na seznamu každého návštěvníka Düsseldorfu.

Düsseldorf

Düsseldorf je hlavní město německého státu Severní Porýní-Vestfálsko, i přes to, že v regionu není zdaleka největší (to je miliónový Kolín nad Rýnem). Düsseldorf má jen něco přes půl milionu obyvatel, dřívě měl ale až 750 tis., takže od roku 1950 zaznamenává podstatný úbytek obyvatel.

Získejte nejlepší cestovní pojištění na TopSrovnani.cz, nyní s akční slevou při online objednávce. Ať už cestujete kamkoliv, Vy a Vaše rodina budete v bezpečí!

 
 

Dominantou města je samozřejmě Rheinturm, tedy „Rýnská věž“, z nichž se nabízí krásný výhled do okolí a jež nechybí v žádném výhledu na město. Zajímavostí je, že v noci ukazuje čas. Nejsou zde však klasické hodiny, ale čas se zobrazuje ve specifické digitální podobě rozsvícením různých ploch na věži.

Aquazoo a Nordpark

V Düsseldorfu stojí za návštěvu vodní zoo – Aquazoo v Nordparku. Najdete tu menší žraloky, tučňáky, spoustu druhu ryb a mořských živočichů. K tomu taky expozici dinosaurů a hmyzu a v neposlední řadě tropickou zahradu, plnou tropických rostlin. V té můžete pozorovat zvířata, které tady v zoo mají – třeba krokodýly a sviště. V tropické zahradě si díky klima budute opravdu připadat jako někde v tropech. Jen pozor na jazyk, celá expozice je v němčině s anglickými názvy (ale ne popisky). Cena vstupného začíná na 4 eurech pro studenty.

Budovy Aquazoo stojí v Nordparku, což je překrásný park s fontánkami, květinami a spoustou perfektně posečené travnaté plochy. Vzhledem k tomu, že se nachází hned vedle, byla by velká škoda si jej neprojít. Můžete se tu zastavit i na jídlo v Cafe Restaurant Im Nordpark, kde vaří dobře a nabízejí domácí produkty slaďené s aktuální sezónou. Ceny jsou tu stejné jako jinde (hlavní chod 8-18 eur, pivo 3.20 euro).

Do zoo a zahrad se dostanete jednoduše z hlavního nádraží nebo města linkami metra U78 a U79, zastávka Aquazoo. Na nástupišti si dejte pozor, protože vlaky přijíždějí na obou stranách oběma směry, což je rozhodně netradiční.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Říjen 3, 2011 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.