leťme.cz

Prohlížíte článek Krásy severního pobřeží Bulharska.

Krásy severního pobřeží Bulharska

Tradiční destinací českých turistů mířících za teplem a sluncem je Bulharsko. Důvody jsou nasnadě: cenová dostupnost, vynikající hotelový standard, pohostinná atmosféra. A především dlouhé písčité pláže. Bulharsko má na svém dlouhém pobřeží skutečně co nabídnout.
Ať již jste tradičními, do Bulharska se vracejícími turisty, nebo je pro vás Bulharsko novinkou, nechte se inspirovat a objevte krásy severu Bulharska. Severnímu pobřeží dominuje živé přístavní město Varna.

Varna – propojení historie a rekreačních možností

Varna sama disponuje písečnou pláží a kvalitními hotely a je tedy atraktivní lokalitou, ve které se snoubí rekreační možnosti s bohatou kulturní nabídkou. V létě jde o řadu hudebních festivalů, celoročně pak o možnost návštěvy místního muzea, kde stojí za pozornost shlédnutí nejstaršího zlatého pokladu na světě, který pochází z místního pravěkého pohřebiště (tzv. Varenská kultura). O bohaté historii města vypovídají i jeho rozmanité architektonické památky.

 
 

Z novodobějších projektů jsou patrné bulváry koncipované podle francouzského vzoru a ze staveb jistě zaujme monumentální chrám Matky Boží ve Varně, který byl vystavěn po vzoru petrohradské katedrály.

Moderní přímořské lázně ve Varně

Skutečně proslulé jsou pak moderní přímořské lázně, které byly ve Varně zbudovány. V okolí Varny je dosud známo 12 termálních zřídel. Jde o mírně až středně mineralizované prameny s obsahem vápníku a magnesia, místy i s obsahem sirovodíku, což z nich činí zajímavý přírodní terapeutický a rekreační zdroj. V okolí Varny se nachází i rašelina, která je v lázeňských kúrách rovněž využívána.

Akvapark Aquapolis s mořem na dosah

Jinou z vodních atrakcí, v dojezdové vzdálenosti od Varny, je obrovský akvapark Aquapolis v letovisku Zlaté písky. Je odtud výhled na moře i celé letovisko, které je vybaveno i řadou dalších, veřejně přístupných sladkovodních bazénů s mimořádně pěknou parkovou úpravou.
Akvapark se rozléhá na 40 000 metrech čtverečních a umě kombinuje nádherný park se sérií bazénů, vířivek, fontán a vodopádů.
Severněji od Varny se nachází půvabný historický Baltschik, městečko s křivolakými uličkami a charakteristickou bílou vápencovou zástavbou, která fantasticky kontrastuje s barvami moře. Pokud si říkáte, že by severní Bulharsko stálo za návštěvu, podívejte se na nabídku ubytování na www.holidaycheck.cz.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Červenec 12, 2012 | V Evropa, Východní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.