leťme.cz

Prohlížíte článek Milán – módní butiky a katedrála.

Milán – módní butiky a katedrála

Příletem do Bergama s Ryanairem začíná pro řadu lidí návštěva Milána v Lombardii. Města proslulého módou, italskou elegancí a katedrálou. Místa, které je oblíbenou víkendovou zastávkou. A my jsme se zde taky na tři dny zdrželi.

Za kulturou

První co vás v  Miláně uchvátí je budova hlavního vlakového nádraží (hned vedle zastávek autobusů z letiště) – opravdu monumentální budova, která právem patří k monumentům města. Vevnitř můžete uložit zavazadlo (od cca 5 eur) nebo procházet menšími uličkami butiků. Odtud je to už poměrně „kousek“ do centra, popřípadě můžete využít metro – ze zastávky Centrale F. S. 4 zastávky žluté linky na zastávku Duomo, což je také název milánské katedrály (stránky katedrály).

Foto: Galeria Viktora Emanuela II.

Ta se jistě stane jednou z vašich prvních kulturních zastávek. Katedrála Narození Panny Marie (Duomo) je dechberoucí – tato 4. největší gotická katedrála světa je až neuvěřitělně světlá (podobně jako Chrám Sv. Petra v Římě) a vypadá nádherně jak z venku, tak vevnitř. Pokud vám to počasí dovolí (my měli smůlu kvůli výskytu ledu) běžte se podívat i na střechu, která je veřejnosti přístupná a budete z ní mít nezapomenutelný pohled.

 
 

Foto: Castello Sforzesco

Ze stejného náměstí pak nesmíte minout Galerii Viktora Emanuela II. plnou butiků, kaváren a restaurací. Opravdu další architektonický skvost. Odtud se pak můžete vydat severo-západně k hradu Castello Sforzesco (Wikipedia)‎, před nímž najdete fontánku, kterou Italové v únoru nevypínají a tak se vám naskytne krásný pohled na polozmrzlou puštěnou fontánku :). Počátky hradu se datují až do roku 1360.

Za nákupy

Kromě nákupů v ulicích kolem katedrály, v galerii a velkých obchodních domech na východ od katedrály určitě nevynechejte ulice Via Monte Napoleone, Via San’t Andrea, Via della Spiga a Via Alessandro Manzoni, které jsou vyhlášené svými butiky (značky od Gucci po Giorgio Armani). Kromě nich jsou v Miláně taky 3 outlety. Autobusem se za nimi můžete vypravit každý den a jízdenku seženete na www.zaniviaggi.it.

V lednu či o letních prázdninách by na vás potom měli čekat největší slevy. Tak příjemné nakupování!

Foto: leťme.cz

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Březen 26, 2012 | V Evropa, Jižní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.