leťme.cz

Prohlížíte stránku Lefkada – 100% koncentrát krásy.

Lefkada – 100% koncentrát krásy

Ráj – jedině tak lze pojmenovat většinu míst na ostrově Lefkada – dokud neuvidíte, neuvěříte, že se tolik krásy vejde na jeden ostrůvek. O to neuvěřitelnější je, že takový poklad najdeme v Evropě, v Řecku, v jedné z nejoblíbenějších turistických zemí. Dovolená Řecko se na Lefkadě promění v nezapomenutelný pobyt v rajské zahradě.

Lefkada je 100% koncentrát nádhery – ty pláže, které vídáte na stránkách katalogů cestovních kanceláří, nejsou upravené. Grafik dokonce ani nemusel mazat opalující se turisty – na plážích ostrova Lefkada totiž skoro nikdo není – a to ani v sezóně.

Co na Lefkadě nevynechat?

 • Návštěva vodopádů na východě ostrova
 • Plavbu na Onassisův ostrůvek Skorpios nebo na jiný ostrov v okolí
 • Procházka po dlouhé pláži Gyra, kde vám budou společnost dělat krásné větrné mlýny
 • Koupání na nejkrásnější pláži ostrova Egremni
 • Výlet do vnitrozemí a k vápencovým útesům

Asi 300 km² velký ostrov je s pevninou spojen 50 m dlouhým plovoucím mostem; k okolním ostrůvkům ale musíte doplout jachtou. Po svých se můžete vydat třeba do hor, které tvoří 70% ostrova – ta nejvyšší měří 1158 m a jmenuje se Stavrota. Cestou budete procházet bujnou vegetací, budete míjet malé horské vesničky a z vrcholu pak uvidíte celý ten skvost jako na dlani. Desítky kilometrů bílých pláží, vklíněných mezi strmé skály.


Nejznámější pláže Lefkady

 • Porto Katsiki
 • Pefkoulia
 • Kathisma
 • Egremni
 • Milos

Zájezdy Lefkada: Kam vyrazit?

 
 

Zatoulat se na Lefkadě není nic těžkého – krásné zátoky střídají malebná městečka a svěží mořský vánek vám spolu s racky dělá skvělou společnost. Jaká místa byste při svých procházkách rozhodně neměli vynechat?

 • Pláže západní Lefkady – Dokonalá barevná kombinace azurové, modré, zelené, zlaté a bílé – to je vývozní značka všch řeckých plážích a ty na Lefkadě nejsou výjimkou. Na západním pobřeží ostrova rozhodně věnujte pozornost plážím Porto Katsiki, Ergemni a Milos.
 • Ostrovy okolo Lefkady – Lefkada zdaleka není jen jeden ostrov, i když právě jeho pláže jsou ty njoblíbenější. Doporučujeme ale vydat se alespoň na výlet k některému z okolních ostrůvků. Smaragdové perly v modrozeleném moři jako je ostrov Kastos, Kalamos, Meganissi nebo Skorpios se pyšní dokonalými plážemi.


Autorem textu je Viola Kratochvílová


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.