leťme.cz

Prohlížíte stránku Chalkidiki.

Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki

Chalkidiki je poloostrov, který tvoří jednu z řecký prefektur. Je to velmi zajímavé místo. Najdete ho v jihovýchodní části Střední Makedonie. Kolem poloostrova je Egejské moře.
Poloostrov je tvořen třemi prstovitými výběžky. Povrch je poměrně hodně hornatý, především na severu, kde se rozkládá pohoří Cholomonts a Cholomon.

chalkidiki1

Foto: Herr_Bert

Letoviska

Pojďme si přiblížit místa, na kterých si můžete užít svou letní dovolenou.

Sarti

Městečko Sarti je významný letoviskem poloostrova, které se rozkládá cca 140 km od Soluně. Turistická sezóna je zde od května do září.
Letovisko je poměrně živé a najdete zde mnoho obchůdků, marketů, pekáren atd.
Je to vhodné místo i pro vodní sporty – potápění, vodní lyže, windsurfing, kajaky, ale i pro další sporty, např. jízdu na kole, tenis…

Nea Vrasna

Toto letovisko si zamilujete, máte-li rádi dlouhé písečné pláže. Rozkládá se na březích Strimonského zálivu v okresu Agios Georgios. Je tu skutečně nádherně.
Můžete zde podnikat příjemné procházky po promenádách, zajít do barů, nakupovat v obchůdkách…Zkrátka můžete dělat vše, co patří ke správné letní dovolené.
Budete-li chtít na výlet, navštivte městečko Stavrost či Asprovalt. Blízko je také městečko Olympiáda s archeologickým komplexem Ag. Stagira.

Stavros

Stavros je jedním z nejnavštěvovanějších městeček na Chalkidiki. Je jen kousek od jiného letoviska – Paralia Vrasna.
Stavras se vyznačuje nádhernými plážemi a překrásnými panoramaty hor. Máte-li rádi vodní sporty, užijete si jich do sytosti. Přestane-li vás bavit moře, vypravte se na výlet. Možností je tu dost, např. na ostrov Thassos.

Afitos

Vesničku Afitos najdete v západní části poloostrova. Je to klidné místo, které přímo vybízí k příjemným procházkám. Samozřejmě si zde užijete také všech vodních radovánek patřících k pobytu u moře.

 
 

Jsou zde ale i další letoviska – Kalamitsi, Toroni, Polichrono, Gerakiny, Fourka…

Zajímavá místa

A které místa na poloostrově navštívit?

chalkidiki2

Foto: ale3andro

Olynthos

Olynthost je významné antické město, které bylo osídlené už v době neolitu. Je to důležité starověké naleziště. Dodnes si můžete prohlédnout ruiny tohoto města.

Potidaea

Potidaea je dalším místem, na kterém si můžete prohlédnout ruiny kdysi slavného starověkého města. Nechte se znovu vtáhnout do období antiky.

Thessaloniki

Thessaloniki (Soluň) je druhé největší město v Řecku a čítá cca milion obyvatel. Zároveň jde o oblíbenou destinace pro letní dovolenou. Navštívíte-li toto město, nenechte si z památek ujít Bílou věž, ve které se nachází muzeum.
V Thessaloniki se nachází významné řecké letiště.

Meteory

Meteory jsou skalní kláštery, které na tomto poloostrově najdete. Jsou nádherné a jestli máte jen trošku romantickou duši, určitě si tohle místo zamilujete.

Poloostrov Chalkidiki má své jedinečné kouzlo. Poznejte tohle místo a přesvědčete se o tom sami.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.