leťme.cz

Prohlížíte článek Bouzov 2009.

Bouzov 2009

pict6682

28. a 29. 8. 2009 se v blízkosti hradu Bouzov konal již devátý ročník akce s názvem Balóny nad hradem. Do vzduchu se zde vzneslo více než 20 horkovzdušných balónů se svými posádkami. Letos si tuto akci nenechalo ujít přes 10 000 diváků, kteří si stejně jako loni mohli vybírat z bohatého doprovodného programu. Bouzov nabízel celý víkend večerní prohlídky hradu, při kterých měli návštěvníci možnost prohlédnout si interiér hradu osvícený pouze svíčkami.

pict6692

 
 

V Galerii podhradí na návštěvníky čekala replika Trojského koně vysokého 15 m, jež je největší replikou tohoto druhu v Evropě. Po schodech je možné vystoupit až do hlavy tohoto bájného koně, kdy je z jeho „oka“ výhled z výšky téměř 14 m. Celý kolos váží přes 55 tun. Děti, a troufám si říct, že nejen je, jistě zaujme program v podhradí a to ukázky středověkých zbraní. Tyto ukázky jsou doplněny poutavým výkladem a také možností vyzkoušet si za malý poplatek střelbu z kuše či flobertového revolveru. Tato expozice je na rozdíl od večerních prohlídek hradu stálá, neváže se tedy pouze na akci Balóny nad hradem.

Ani večerní program nenechal diváky na pochybách, že si pro výlet vybrali to správné místo. Skupina Ordo Kromen si pro diváky připravila rytířské souboje a ohnivou show. Více o programu a historii Ordo Kromen naleznete na www.ordokromen.cz. Večer v 22:00 jste si pod jejich vedením mohli projít také stezku odvahy.

Ve 21:30 pak přišlo vyvrcholení celého dne v podobě vzletu nasvícených balónů. Pohled na temnou oblohu rozzářenou pouze skupinou vzlétajících horkovzdušných balónů byl jedinečným zážitkem.

Akce však neměla jen zábavný charakter. Zástupci olomouckého kraje a Červeného kříže se jejím prostřednictvím také pokusili zatraktivnit dárcovství krve. Každý dárce, který ve Fakultní nemocnici Olomouc daroval v měsíci červnu nebo červenci krev, byl zařazen do slosování o let balónem. Výherci se stali Radka Vránová a Václav Krátký. Vylosováni byli z celkového počtu 3 401 dárců.

Fotogalerie

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.