leťme.cz

Právě si prohlížíte články o cestování na téma Severní Afrika.

Severní Afrika


Saidia v Maroku: modrá perla Středomoří

Jestli hledáte nějaké nové místo na poznávání, vyzkoušejte českými turisty zatím neprozkoumané Maroko a letovisko Saidia. Saidia je poměrně nové místo na mapě turistického ruchu, kde se snoubí historie, úmění a moderní architektura a zcela nové značkové hotelové komplexy.

Plavba po Nilu ve slunném Egyptě

plavbanil

Plavba po Nilu? To zní jako opravdu zajímavá dovolená. A také že ano. Možností a variant je několik. Na výběr máme z velkého množství tras, cen, doby pobytu atd. Vše nebo skoro vše záleží na možnostech každého z nás. Při výběr jsou asi dva nejdůležitější faktory. Prvním z nich je cena a druhým je čas.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.