leťme.cz

Prohlížíte článek Kam v Alpách.

Kam v Alpách

Chcete na hory do Alp, ale nevíte přesně kam? Snad vám ten výběr dneska ulehčíme.

Rakouské Alpy – Tyrolsko

Paznauntal-Ischgl

Velmi pestrá dovolená – 300 km sjezdovek a neuvěřitelné možnosti pro rozmanité sportovní vyžití. Jednička v aprés-ski – zábava, dobré jídlo, soutěže, aktivity pro děti, tanec, atd.Největší středisko zimních sportů v Alpách.

Paznauntal-Kappl (pro začátečníky)

Středisko rozkládající se na slunečném svahu. Velmi vhodné pro začínající lyžaře a snowboardisty. Velké množství vedlejších aktivit. Tradiční vybraná domácí kuchyně.

Kaunertal – snowboardový ráj

Proslulý lyžařský region. Příslib stoprocentní záruky sněhu. Opravdový ráj pro snowboard – funpark ve výšce 2150 metrů, snowboardová škola na ledovci, Snowboard-Opening, FIS Masters Ski Alpin, atd.

Rakouské Alpy – Salcbursko

Oberpinzgau (pro rodinu s dětmi)

Středisko s velmi přátelským vztahem k dětem. Vhdoné pro rodiny a začátečníky – ideální mírné sjezdy, zvlněné sjezdy, 200 km běžek. Vyžití i pro snowboard. Nepřeberné množství vedlejších aktivit. Levné ubytování!

Europasportregion (ideální dovolená)

Nadílka sněhu, sportu, zábavy a relaxace. Zeel am See, Kaprun. Ideální podmínky pro sjezdové lyžování – začátečníci i pokročilí. Středisko s všestranným sportovník vyžitím – 200 km běžeckých tratí, 2 funparky, přírodní pipe, sáňky, brusle, tenis, squash, plachtění po ledu, túry na sněžnicích…Vyšší cenová kategorie.

Salzkammergut (běžkařský ráj)

Solná komora slibuje nádhernou přírodu s malebnými jezery, vrcholky hor a krásnými horskými pastvinami. 220 km běžeckých stop! Perfektní podmínky pro začátečníky, 30 km freeridových tratí! Gastronomie na špičkové úrovni.

Švýcarské Alpy – Wallis

Zermatt (nejdelší lyžařská sezóna v Alpách)

 
 

Velice známé a lidmi oblíbené alpské středisko nabízí 275 km upravených sjezdovek a ojedinělé horské panorama. Lyžování 365 dní v roce!!! Rozmanitý region pro sportovce začátečníky i pokročilé. Omezené možnosti běžkování. Gastronomický ráj. Velká nabídka zimních sportů.

Lötschental

Region ležící stranou turistického ruchu nabízí romantickou a relaxační dovolenou na lyžích. Vynikající svahy pro zdatné lyžaře. Stylové ubytování i stravování. Fantastické podmínky pro freeride! Lyžařské školy vysoké úrovně.

Saas-Fee (Perla Alp, pohádková zimní dovolená)

Údolí orámované čtyřtisícovými alpskými vrcholky, nad nimiž slunce svítí takřka bez přestávky. Kouzelná atmosféra, perfektně upravené sjezdovky, nepřeberné množství vedlejších aktivit. Nadstandartní možnosti pro snowboard. 250 restaurací a hostinců! Wellness v každém hotelu.

Švýcarské Alpy – Lichtenštejnsko a Východní Švýcarsko

Malbun-Steg (bohatý program, tip na dovolenou)

Malebná krajina a pohodová atmosféra. Výborné terény pro začátečníky a rodiny s dětmi. Obrovské množství vedlejších aktivit a akcí – airbord, snowscooting, ledová metaná, paragliding, sáňky, brusle, kulturní akce, muzea, kino, atd. 30 km běžek a možnosti pro snowboard. Aprés-ski poněkud chudší, jídlo a pití tradičně výborné. Vyšší cenová kategorie.

Pizol (snowboardový ráj)

Pro snowboardisty je freeridingová oblast ve střdisku Bad Ragaz tím pravým tajným tipem. Brázdy, hrany, koryta a další terénní nerovnosti vytvářejí z oblasti kolem Pizolu obrovský přírodní funpark. Sjezd ze sedla Pizolu ve výšce 2844 metrů patří k nejkrásnějším off-roadovým trasám v celých Alpách. Oblast je také velmi vhodná pro začátečníky – spousta mírných sjezdů, a pro běžkaře – 40 km tratí pro klasiku i brusle. Navíc wellness v lázeňském stylu a labužnické hody v místních restauracích.

Elm (pro začátečníky)

Přívětivé středisko, vhodné především pro rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře. Oblast také vhodná pro snowboard. Pokud chcete strávit aktivní, ale klidnější dovolenou, je pro vás Elm ideální. Nabídka wellness – ve čtyřhvězdičkovém hotelu Sardona. Horské restauranty. Ceny odpovídají kvalitě služeb.

Další informace o Alpách najdete v našem tématicky zaměřeném webu alpy.letme.cz z něhož doporučujeme články Italské ceny, ceny v Ponte di Legno a Les Deux Alpes.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Květen 22, 2009 | V Evropa, Střední Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.