leťme.cz

Prohlížíte článek Do Chorvatska za čistým mořem.

Do Chorvatska za čistým mořem

Jak říkají mnozí cestovatelé, když jedeme za mořem jedeme do Chorvatska, to nemusíme cestovat přes půlku světa. Jenomže to neříkají jen kvůli tomu, že vás Chorvatsko přijde levněji (a tak je vhodné zkoušet v exotických zemích jiná dobrodružství, která nabízejí) nebo proto, že v Chorvatském Jadranu se tolik nemusíte bát o svůj krk. Chorvatské pobřeží vám totiž nabízí jen to nejčistší  moře, které můžete v rámci Středozemního moře potkat. A možná, že zdaleka ne jen v rámci toho Středozemního.

 
 

Průzkum čistoty provedlo chorvatské Ministerstvo ochrany životního prostřední a mimo jiné z něj taky vyplynulo, že ani jedna ze sledovaných pláží neměla silně znečištěnou vodu.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Duben 19, 2009 | V Evropa, Jižní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.