leťme.cz

Prohlížíte článek Procvičujte si cizí jazyk s GetTandem.com.

Procvičujte si cizí jazyk s GetTandem.com

Máte rádi jazyky? Nebo je jen potřebujete ke své práci? Pak určitě zkuste jazykový tandem se službou GetTandem.com.

Co je jazykový tandem?

 
 

Jazykový tandem je snaha dvou lidí mluvícími jinými jazyky se navzájem naučit cizí jazyk toho druhého a předat znalosti své vlastní mateřštiny. Funguje to na jednoduchém principu. Učíte se a konverzujete s rodilým mluvčím, aniž by jste za něj museli platit. Za oplátku pak učíte svůj mateřský jazyk. Celá forma jazykového tandemu je skutečně jen a pouze na samotných účastnících. Někteří budou preferovat klidné posezení v čajovnách, někteří budou sdílet lásku ke stejnému sportu a učit se tak třeba tématické slovíčka a fráze ke svým koníčkům. Ti ostatní si třeba jen procvičí konverzaci u piva.

Zní to dobře? Pak není nic jednoduššího než to zkusit. Jedná se o českou službu (zatím ale pouze v angličtině) a zvlášte v Brně již najdete dost uživatelů hlavně z řad zahraničních studentů Masarykovi univerzity.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Září 9, 2010 | V Jiné

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.