leťme.cz

Prohlížíte článek Slavné trhy Comden Town.

Slavné trhy Comden Town

Kdo nebyl v Camden Townu, jako by nebyl ani v Londýně. Právě v této čtvrti na severu Londýna a kousek od slavného Nothing Hillu se každý víkend konají obrovské trhy. Ty jsou jednou z nejnavštěvovanějších a nejpopulárnějších turistických atrakcí. Zřejmě nejznámější je Stable market, který se koná uvnitř bývalých stájí. Nakoupíte zde především starožitnosti, alternativní módu nebo staré knihy a gramofonové desky. Hned vedle paralelně probíhají trhy Camden Lock Market a Camden Canal Market, kde si přijdou na své vaše chuťové buňky. Stánky rozprostírající se na břehu kanálu Regents Canal nabízejí neuvěřitelné množství pochoutek z celého světa. Seženete zde snad úplně vše od kuchyně thajské až po mexickou, a navíc neuvěřitelně levně. Nezapomeňte si prohlédnout stovky okolních krámků, nabízejících množství roztodivných, bizardních či velmi trendy předmětů, hlavně oblečení. Pokud zde nějaký čas vydržíte, máte šanci poznat na pár metrech čtverečních celý svět.

 
 

Čtvrť Camden Town nevynechte při své další návštěvě Londýna, kam se dostane přímo z letiště Praha Ruzyně s British Airways, a to čtyřikrát denně.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Březen 29, 2011 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.