leťme.cz

Prohlížíte článek Používání detektorů bomb v USA zrušeno.

Používání detektorů bomb v USA zrušeno

Podle vládního rozhodnutí se ruší položka speciálního programu zaměřeného na detekci bomb pašovaných do letadel, který byl vytvořen po smutných událostech z 11. září 2001. Jde o speciální přístroje zaměřené na detekci bomb.

 
 

Tyto přístroje byli další formou skenování následující za běžným detektorem kovů. Protože ale skenování osoby trvalo téměř 20 sekund, většinou prakticky nebylo možné, aby ním přešli všichni cestující, protože by to, co se týče letů, způsobilo dramatické problémy, proto se šlo ne velmi efektivní cestou náhodného výběru pasažérů. K tomu byl provoz těchto strojů značně nákladný; za poslední tři roky stál USA více než 6 miliónů dolarů. Důvodem tak vysokých nákladů byla společně s jejich pořizovací cenou hlavně jejich veliká citlivost na vlhkost vzduchu a prašnost.

Náhrada za tyto sice efektivní, ale problémové přístroje, existuje, využívá se již na některých letištích. Jsou to zařízení pracující na jiném principu; skrz šaty člověka dokážou velice detailně snímat tvar jeho těla a upozornit na nesrovnatelnost, kterou může představovat podezřivý, potenciálně nebezpečný předmět.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Květen 29, 2009 | V Amerika, Severní Amerika

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.