leťme.cz

Prohlížíte článek Letiště České republiky.

Letiště České republiky

Česká republika má pouze tři větší letiště – Prahu Ruzyni, Brno Tuřany a Ostravu Mošnov. I přes poměrně malá letiště se z nich můžete vypravit na spoustu tras po Evropě i mimo ni.

 
 

Popis všech českých letišť nyní naleznete na leťme.cz:

  • Letiště Praha Ruzyně – Největší české letiště je pochopitelně to Pražské, v jeho rozvoji ale brání jeho poloha a spory o rozšiřování.
  • Letiště Brno Tuřany – Při 24-hodinovém provozu obslouží kolem 500 000 lidí a 29 000 letadel ročně, což je umožděno rychlejším provozem, neboť letiště nemusí splňovat všechny normy tak přísně jako to Pražské.
  • Letiště Ostrava Mošnov - Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově se přezdívá „mlžné letiště“, vedle Ruzyňského totiž jako jediné v ČR má povolení na provoz v mlze.

Popisy dalších letišť naleznete v sekci LetenekLetiště.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Červenec 9, 2009 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.