leťme.cz

Prohlížíte článek Britská letiště začala nasazovat odhalující scanner.

Britská letiště začala nasazovat odhalující scanner

Letiště ve Spojeném království začala s používáním odhalujících scannerů produkujících nahé X-Ray snímky včetně zobrazení piercingů, genitálií nebo prsních implantátů. Zatím se nový scanner používá v Manchesteru a je v testovacím provozu. Proces pak probíhá tím způsobem, že o každém cestujícím jsou vytvořeny černo-bílé snímky, které jsou zkontrolovány jedním členem ochranky. Následně jsou snímky vymazány.

 
 

Sami cestující mají nyní možnost vyměnit X-Ray scan za klasickou prohledávací metodu. Přesto ale většina volí právě novou techniku – nemusí si totiž sundávat oblečení, proces je rychlejší a nikdo se jich nedotýká. Snímky navíc nejsou pornografické a nikam se neukládají.

Tyto scannery, které mají odhalit výbušniny a zbraně, jsou již běžně nasazeny na mnohých letištích v USA.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.