leťme.cz

Prohlížíte článek Jak se dostat do Říma.

Jak se dostat do Říma

Seriál Řím
  • Jak se dostat do Říma

Řím – hlavní město Itálie, obklopující slavný Vatikán, metropole s antickou historií, stylovými uličkami, ale také třeba módními butiky. To všechno a ještě mnohem více je slavný Řím, který se pokusíme v našem novém seriálu trochu přiblížit, ukázat, kam v Římě jít a co v něm vidět. Ale všechno popořádku, začneme tím, jak se do Říma vůbec dostat.

Doprava do Itálie

Jak do Říma? Letecky!

Asi ideální spoj pro dopravu do Italské republiky, potažmo města Říma, přímo z ČR bude letecká doprava. Je rychlá a levná, což je klíčové spojení. Navíc si můžete vybrat z celé řady leteckých společností. My jsme letos do Říma letěli se společnosti Wizz Air a naše (veskrze pozitivní) zážitky jsme shrnuli v článku Zkušenosti s Wizz Air, který vám doporučujeme k přečtení. Za takovou cenu se do Říma nedostanete autobusem, vlakem ani vlastním autem.

Cesta autem

Cesta autem má pro vás hned několik nevýhod, ale existují i situace, kde bychom ji sami doporučili. V Itálii je totiž krásných měst hned několik a některá mohou být po cestě – třeba Milán, či Benátky. Není tedy důvod návštěvu těchto měst nespojit. Na druhou stranu počítejte s tím, že jezdit autem v těchto městech je opravdu velice nepohodlné. Přecpané ulice, rychlé dopravní tempo, italský řidičský temperament a italské značky nejsou dobrým společníkem. Za hromadnou dopravu tak asi neušetříte, navíc musíte vždy někde zaparkovat. Náklady na pohonné hmoty i vlastní únava za volantem vás pak na „dovolené“ asi taky úplně nepotěší.

Vlakem nebo autobusem

 
 

Slušnou alternativou k letecké dopravě můžou být autobusové linky – to v případě, že neseženete vyloženě akční letenku. Cena za jednosměrnou jízdenku se v případě Student Agency pohybuje zhruba kolem 1400 korun. Vlak vás bohužel vyjde o dost více, a tak mu zde nebudeme věnovat takovou pozornost.

Doprava do Říma z letiště

Pokud jste si vybrali leteckou dopravu, zcela jistě se budete muset dopravit nějakým způsobem do města Říma (popřípadě na místo vašeho ubytování). Pokud nechcete využívat drahé taxi služby, jezdí zde těch cca 30 km do Říma vlak přímo z letiště. Lístek stojí 5 euro. Tento vlak jezdí z mezinárodního a největšího letiště v okolí Říma Leonardo da Vinci (viz také letenky Řím). S největší pravděpodobností doletíte právě sem.

A to je pro tentokrát všechno, příště se podíváme na dopravu po Římě.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

pepa | , ,
| Říjen 30, 2009 | V Evropa, Jižní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.