leťme.cz

Prohlížíte článek Bluehenge, nedávno objevený bratr Stonehenge.

Bluehenge, nedávno objevený bratr Stonehenge

Nový kruh tvořený velkými kameny, který byl tajně objeven přes léto v Anglii, jen kousek od světoznámého Stonehenge, je podle archeologů nejdůležitějším prehistorickým objevem desetiletí. Prozatím mu vědci říkají Bluehenge, podle modré barvy 27 welských kamenů, ze kterých je utvořen.

Odhaduje se, že pochazí z doby před 5000 lety a je menší verzí Stonehedge. Vědci dokonce věří, že část jeho kamenů byla později použita pro zvětšení Stonehedge. Monument objevil profesor Mike Parker Pearson z Sheffield University, který se domnívá, že oba monumenty sloužily pro rituály vztažené k životu a smrti. Jisté však je pouze to, že přesný původ a důvod postavení obou monumentů není zatím znám.

 
 

Zprávu přinesl Telegraph.co.uk.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Říjen 4, 2009 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.