leťme.cz

Prohlížíte článek Pohádkový zámek Neuschwanstein Ludvíka II..

Pohádkový zámek Neuschwanstein Ludvíka II.

neuschwansteinzamek2

V německém Bavorsku při alpském masívu se nachází jeden z nejhezčích a nejpohádkovějších zámků – Neuschwanstein Ludvíka II., krále bavorského. Byl stavěn od roku 1869 po zhruba 17 let a výsledkem celé této stavby je architektura kombinující více stylů způsobem, který by ne každý architekt schválil. Zato lidem s větší fantazií musí nutně připadat úchvatný. Osobně jej považuji za jeden z nejkrásnějších zámků a určitě za nejkrásnější, který jsem měl možnost navštívit.

 
 

Fotogalerie

Prohlídka po zámku

Pokud se vydáte na vnitřní prohlídku, můžete si vybrat český jazyk – návštěva je bez mluvícího průvodce, namísto toho dostanete bezdrátové sluchátka, která vám pustí výklad podle toho, kde se nacházíte (volně se ale pohybovat nelze), prohlídka se skupinou trvá do půl hodiny a připravte se v léťe na řady návštěvníků. Uvnitř si nezafotíte. Při návštěvě také počítejte, že vstupné se kupuje dole v podzámčí za 9 Eur, 4 pak dáte za parkování.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.