leťme.cz

Prohlížíte článek Korfu.

Korfu

korfupaleokastritsa

Korfu je název malebného řeckého ostrůvku, kam každoročně zavítá mnoho turistů z celé Evropy. Někdy je přezdíván jako smaragd Středomoří a pokud jste tam již někdy zavítali, tak si myslím, že můžete potvrdit, že tento přívlastek není tak úplně scestný. Samozřejmě, že se na krásách ostrova podepsaly masy turistů, které tam každoročně zavítají, nicměně díky vhodnému klimatu a velkým srážkám se zde dokonale daří jak fauně tak i flóře, díky nimž patří dodnes Korfu k nejkrásnějším evropským zeleným ostrovům. Pokud se podíváte na některé letecké snímky ostrovní přírody, budete moci konstatovat, že je to ráj na zemi. Uvidíte překrásné laguny a světle modře zářící šelfová moře s plujícími přístavy, což ve vás určitě vyvolá pocit, že byste tam právě teď chtěli být.

Hlavní město Kerkyra

Hlavní město Kerkyra nabízí ke shlédnutí velmi zajímavé budovy a prostranství, mezi která patří například Esplanáda, což je jedno z největších řeckých náměstí, na kterém naleznete mnoho architektonicky zajímavých budov ( benátské domy a arkádové budovy). Typické pro ostrov Korfu ale i samotné Řecko jsou úzké uličky nacházející se v centru města. Navštívit můžete i kostel svatého Spyridona, který je patronem celého Korfu. A nakonec bych zmínil takovou třešničku na dortu, kterou je klášter Vlacherna, který je na celém korfu nejfotografovanějším místem. Historie Kerkyry sahá až do 6.století našeho letopočtu, kdy zde začaly vznikat první osady, po zničení původního hlavního města Korfu. Zajímavostí je to, že angličané toto město někdy přezdívají Korfu town, což jim místní domorodci zřejmě dokáží odpustit díky velkému množství peněz, které na ostrově každoročně britští turisté zanechají.

korfu

Počasí, aneb kdy se na Korfu vydat

Korfu se doporučuje navštěvovat zejména mezi měsíci květen a září, jelikož zde rtuť teploměru šplhá velmi vysoko. Samozřejmě pokud by vás zajímaly nejteplejší měsíce, tak jimi jsou červenec a srpen. V těcgto měsících bývají kapacity hotelů velmi často obsazeny a proto je nutná registrace dopředu. Pokud se chcete slunit na plážích a zaplavat si v moři jsou měsíce červenec a srpen pro vás tou nejlepší volbou. Pokud jste příznivci spíše výletních plaveb, poznávání památek a jiných výletů jsou příznivější měsíce květen a červen popřípadě ještě září a říjen. Klima je ryze ostrovní a proto je nutno se také připravit na časté výkyvy počasí a tím pádem i teplot hlavně pokud plánujete dovolenou mimo hlavní sezónu.

Zajímavá místa

 
 

Na ostrově Korfu samozřejmě naleznete mnoho zajímavých míst, které jinde bezpochyby nenaleznete. Prvním z nich je Achillion, což je malý klasicistní zámeček, který se nachází přibližně 7 km od hlavního města Kerkyry. Tento zámeček je spojován s císařovnou Sissy, která si Korfu velice oblíbila a jelikož ho velmi často navštěvovala nechala vybudovat tento ne moc skvostný zámeček. Ne moc skvostný, protože i když jeho výstavba byla na tehdejší poměry docela drahá, ve finálním výsledku se zámeček z výtvarného hlediska moc nepovedl a svědčí o tom i fakt, že se ho snažila císařovna Sissy po nějaké době prodat. Dalším velice zajímavým místem je Pantokrátor, což je nejvyšší hora ostrova Korfu, tyčící se do výšky 906 m.n.m. Z vrcholu hory máte celý ostrov jako na dlani. Na vrcholu také najdete jeden starý klášter, který obývá stále jeden mnich. Hned vedle tohoto kláštera se tyčí jeden ne zrovna pěkný stožár, zřejmě vysílač, který bohužel narušuje krásu celého místa. Pokud dorazíte na vrchol za slunečného počasí, můžete vidět v dálce pevninské Řecko a pobřeží Albánie. Samozřejmě jsou i dny kdy je vrchol zahalen mračny a neuvidíte bohužel nic ani samotný vysílač, který jsem zmiňoval výše.

Korfu je velice pěkný ostrov a určitě jasná volba pro hezky strávenou rodinnou dovolenou ale určitě je třeba si vyjasnit co preferujete podniknout a podle toho vybrat ten nejlepší termín.

Přečtěte si i o dalších řeckých ostrovech:

Foto: smlp.co.uk

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Únor 14, 2010 | V Evropa, Jižní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.