leťme.cz

Prohlížíte článek EKOBiograf – Ohlédnutí za EKO festivalem.

EKOBiograf – Ohlédnutí za EKO festivalem

Nedávno se v Brně konal zajímavý ekologický festival s názvem EKOBiograf, který se již v Brně a kině Art pořádá od roku 2005. Co jste mohli letos vidět?

Festival, který byl rozdělen do 4 dnů ve dvou týdnech nám tentokrát přinesl různorodou podívanou ze světa ekologie:

 
 

Myslím si, že některé filmy by měli někteří lidé určitě vidět. Přinutilo by je to jistě k zamyšlení. Nevýhodou je možná trocha výsledné skepse, protože problémy, na které filmy upozorňují jsou dle mého nemalé. Jako příklad si vezměme korporaci Monsato, proti které se spousta lidí nemůže bránit. Postupně ovládá trh s geneticky upravovanými plodinami, které tak nahrazují běžné plodiny, a ještě je prodává mnohem dráž. Problém tak mají spotřebitelé – např. ti v USA se ani nemají šanci dozvědět jakým způsobem byl výrobek vyroben – a pak zemědělci, kteří od Monsata musí kupovat dražší semena. Doporučuji ke shlédutí.

A pokud vám festival ušel, nemutněte a koukněte alespoň na nějaké další zajímavé filmy s ekologickou tématikou, které stránky festivalu doporučují.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Duben 29, 2010 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.