leťme.cz

Prohlížíte stránku Tokio.

Tokio

Hlavní město Japonska: Tokio

Obecné informace

Tokio je hlavním městem Japonska. Název Tokio má město „teprve“ od roku 1868. Do té doby neslo jméno Edo.
Tokio se nachází se na ostrově Honšú a žije zde přes 12 milionů lidí. Započteme-li do obyvatel i ty z předměstí, vyšplhá se celkový počet na 40 milionů.

Buďte připraveni na to, že Tokio je hodně znečištěné, což je způsobeno především velkým množstvím automobilů. Kvůli znečištění si nemůžete užít ani zdejších pláží.

Památky a zajímavá místa v Tokiu

A co v Tokiu navštívit? Je toho mnoho. Jde o velmi zajímavé město a každý turista si tu jistě najde to, co ho zajímá nejvíce, ať už dává přednost památkám, kultuře či chce-li poznávat bary, restaurace, japonský způsob stolování apod.
Nyní si představíme alespoň část zajímavých místech v této asijské metropoli:

Chrám Sensódži

Chrám Sensódži (neboli Asakusa Kannon) je nejnavštěvovanějším a nejznámějším chrámem v Tokiu.Tento chrám byl zničen roku 1923 následkem zemětřesení. Proto musel být vystavěn znovu. Dnes tedy jde o repliku, která je však naprosto totožná s původním stavbou.

Tokijský městský úřad

Jde o velmi zajímavou budovu, proto pokud se k ní dostanete, dobře si ji prohlédněte. Je projektovaná Tangem Kenzó.

Čtvrť Západní Šindžuku

 
 

Projděte se čtvrtí Západní Šindžuku. Najdete zde mnoho vysokých mrakodrapů, které jsou z převážné části sídlem nejrůznějších firem. Právě proto sem každodenně dojíždí velké množství lidí za prací.

Tokijské národní muzeum

Tokijské Národní muzeum je nejnavštěvovanějším muzeem na světě. Najdete ho v parku Ueno. Jde o největší muzeum Japonska, které vás podrobně seznámí s japonským uměním. Kromě toho je zde také mnoho archeologických artefaktů.
V parku Ueno můžete také navštívit zoologickou zahradu či Národní muzeum vědy.

Park Šiba

Jde o veřejný park, který najdete ve čtvrti Minato. Rozprostírá se mezi magistrátními budovami a Tokyo Tower. Z parku se vám naskytne nádherný výhled. Stojí tu také chrám Zódžódži.

Císařský palác

Císařský palác je významnou tokijskou budovou. Dříve na tomto místě stával hrad Edo. Dodnes zde žije císařská rodina. Proto se jen tak do tohoto paláce nedostanete. Lze ho navštívit pouze dvakrát v roce, a to na Nový rok a v den císařových narozenin.
Kromě paláce si tu prohlédnete nádherné zahrady „Východní zahrady“, vodní příkop, kamenné hradby…

Muzeum sumó

Muzeum sumó naleznete v Národním stadionu sumó. To najdete ve čtvrti Rjógoku, která je celá proslavená právě tímto bojovým uměním. V muzeu si můžete prohlédnou podobizny těch nejlepších představitelů tohoto sportu za posledních cca 200 let.

Pozor: Chystáte-li se do Tokia, připravte si hodně peněz. Jde o velmi drahé město.


Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.