leťme.cz

Prohlížíte článek Zkušenosti se Student Agency na trase Brno-Praha.

Zkušenosti se Student Agency na trase Brno-Praha

Vyzkoušeli jsme autobusový dopravní spoj se společností Student Agency (mimochodem i velkým prodejcem letenek) na trase Brno-Jihlava-Praha a zpět. Dali jsme tak přednost autobusové dopravě před tou vlakovou (tedy Českými drahami). Vyplatilo se?

Levněji a za stejnou dobu

Cena jízdenek na trase Brno-Praha končí v případě Student Agency na 200 Kč  s tím, že za žákovskou se dostanete na 140 Kč. Příklad vlakového spoje pro dospělou osobu s EN 476 Metropol by vyšel na více než 300 Kč (2. třída). U vlaku si ale můžete vyřídit skupinovou slevu. Časy jsou přitom podobné. S vlakem se můžete do Prahy dostat za ještě delší, ale i kratší dobu. Za kratší si ale u Pendolina připlatíte (jede 2 hod 10 min).

Komfort a služby

 
 

Autobusy Student Agency jsou pohodlné, určitě mezi všemi těmi autobusy nadprůměrné. Místa je vcelku dost. Dostanete sluchátka pro poslouchání hudby či filmu, k dispozici je hned několik obrazovek, a tak dobře vidíte ze všech míst. Dále vám budou k dispozici dnešní noviny či vybrané časopisy (než se rozeberou), ty vám pak zůstanou i po skončení cesty. Co je taky výborné, jsou ceny prodávaných věcí na palubě – kolikrát levnější než v obchodě v Brně. Všechny teplé nápoje jako káva čokoláda či čaj jsou po celou cestu zadarmo. Ocenit ale musíme hlavně milý přístup stevardek.

Naproti tomu vám vlak může nabídnout pouze jídelní vůz s trochu vyšší cennovou hladinou. Výhodou u vlaků je tak snad jen prostor pro cestování pokud jedete v prázdném vlaku, kde můžete mít celé kupé pro sebe. Domnívám se tedy, že pro většinu lidí tak bude výhodější nastoupit do autobusu. I já si jej vyberu pro další cestu do Prahy či zpět.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Říjen 19, 2009 | V Evropa, Střední Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.