leťme.cz

Prohlížíte článek Sexuální turismus – nový boom v cestování.

Sexuální turismus – nový boom v cestování

Pod pojmem cestování si většina z nás představí cestování za kulturou, přírodou, lázeňské pobyty apod. V poslední době se ovšem rozmáhá nový druh turismu – tzv. „sexuální turismus“.

Setkáte se s ním především v Asii, kde se v posledních letech rozšířil i do zemí, které byly dříve pro turisty zcelanedostupné, jako např. Kambodža. Místní chudoba a stále nepříznivé podmínky pro život umožňují turistům získání velmi levných sexuálních služeb.

Ministerstva jednotlivých zemí ovšem varují, že pokud je prostituce zakázaná v domovské zemi turisty, je možné jej stíhat i za sexuální praktiky s prostitutkami v jiných zemích. Na turisty se tak vztahují jejich domovská práva. Povětšinou jsou ovšem tyto případy řešeny pouze v případě sexuální turistiky s neplnoletými dívkami.

 
 

Na prvním místě se v žebříčku Top 10 nej sexuálních destinací umístilo Thajsko před Filipínami. Z evropských destinací se umístilo pouze Rusko a Litva, ačkoli za několik let se do této statistiky pravděpodobně přidá Ukrajina. Proti této formě turistiky už na Ukrajině v roce 2008 protestovaly ukrajinské dívky, většinou studentky, které tvrdí, že tato turistiky kazí zemi pověst. Z obou Amerik se do Top 10 vešla Kuba a Brazílie.

Naopak jako nejméně vhodné destinace pro sexuální turistiku byly označeny USA, Francie, Německo a Izrael.

Pro kompletní pořadí můžete navštívit http://www.novinky.cz/cestovani/153469-zebricek-nejpopularnejsich-destinaci-sexualni-turistiky-na-svete.html.

Ovšem této turistiky si užívají nejenom muži. Pro ženy je vyhlášenou destinací Palmyra (Sýrie), kde jezdí především bohaté Němky. Průvodci Vám zde kromě prohlídky hradu nabídnou i poněkud odlišné služby.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

Kamila | , ,
| Říjen 17, 2009 | V Jiné

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.