leťme.cz

Prohlížíte článek Nespoutaný Island a vyhlášený hotel na pobřeží.

Nespoutaný Island a vyhlášený hotel na pobřeží

Mnozí z vás jistě četli, nebo alespoň vědí o světoznámé knize Jila Verna Cesta do středu Země. Nemnoho z vás ale ví, že tohoto francouzského spisovatele k tomuto dílu inspiroval poloostrov Snaefelness nacházející se na nám vzdáleném a exotickém Islandu. Možná ve vás teď vzplanula touha jít se tam podívat. A to by taky šlo! Místo je sice vyhlášené za národní park, no je přístupné turizmu.

 
 

Při pobřeží se tu nachází hotel Búðir, který byl vyhlášen za jeden z pěti nejlepších moderních pobřežních hotelů světa. Mimo vynikajícího ubytování jsou v ponuce možnosti vyjít na speciální lodi na moře a sledovat velryby (velmi populární atrakce) nebo se pustit do turistiky poblíž pobřeží směrem na fjordovitý Breydafjorður nebo zastávky Ólafsvík, Stykkisholmur. Krajina je tady naprosto úchvatná.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Květen 16, 2009 | V Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.