leťme.cz

Prohlížíte článek Kdo většinou přežije letecké havárie? Děti.

Kdo většinou přežije letecké havárie? Děti

Nikdo ještě nedokázal vysvětlit fénomen letecké dopravy a to fakt, proč mají na přežití větší šanci právě děti. V pěti případech z 12 posledních větších leteckých neštěstí, které přežil jediný člověk, přežilo právě dítě. Podobně jako nedávno v tragédii jemenského airbusu se 153 lidmi na palubě, kdy přežila pouze 12ti letá holčička. A to i přesto, že ledadlo havarovalo do vody a dítě neumělo plavat.

 
 

Další zajímavostí také je, že častěji přežijí členové posádky nežli běžní pasažéři. To však může být dáno polohou v letadle a lepšími bezpečnostními pásy. A pokud chcete sami chytit dobré místo v letadle, měli byste mířit spíše k ocasní části, která má větší šanci na menší náraz. Ne náhodou se právě tady nachází i černá skříňka letadla.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Červenec 2, 2009 | V Jiné

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.