leťme.cz

Prohlížíte článek Každý rok je vyrobeno 5 000 000 000 voskových pastelek.

Každý rok je vyrobeno 5 000 000 000 voskových pastelek

Doposud bylo vyrobeno přes 100 000 000 000 (100 miliard) voskových pastelek. Tu první vynalezli bratranci Binneyové v roce 1903 a jméno Crayola dostala spojením francouzského „craie“ – křída, s „ola“ – olej. První krabička s voskovkami měla 8 barevných pastelek: černou, modrou, hnědou, zelenou, oranžovou, fialovou, červenou a žlutou. Do roku 1957 bylo vynalezeno dalších 40 barev a dnes se jich vyrábí více jak 120. Mezi nimi barvy s názvy Bouřková modrá, Mango Tango barva, Laser Lemon – Laserová žlutá, Screamin´ Green – Křičící zelená nebo Šokující růžová. Každý rok je vyrobeno více jak 5 miliard voskovek.

Reklama na voskovky Crayola z 60. let 20. století

 
 

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | ,
| Květen 16, 2010 | V Jiné

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.