leťme.cz

Prohlížíte článek K 20. výročí Berlínské zdi něco pro turisty.

K 20. výročí Berlínské zdi něco pro turisty

Britská společnost Titan HiTours, která se specializuje na speciální nabídku zájezdů s programem a průvodčími, přidala do svého programu jednu zajímavost, a to sedmidenní přehlídku týkající se historie nechvalně známé Berlínské zdi. Je to při příležitosti 20. výročí jejího zborcení a opětovného spojení východní části města se zakázanou západní.

 
 

Je to vlastně takový výlet o 7 dnech, který se začíná někde v Drážďanech, kdysi významným průmyslovým městem Východního Německa. Odtud se dále dostanete do dalšího významného komunistického střediska Lipsko, které se z dávnější minulosti chlubí taky statusem důležitého obchodního centra. No a průvod se končí v samotném hlavním městem Berlín, kde se vzpomínaná zeď nachází.

Líbil se vám článek? Podpořte jej a dejte o něm vědět i ostatním.

redakce leťme.cz | , ,
| Květen 28, 2009 | V Evropa, Západní Evropa

Ostrov Lesbos – domov básnířky Sapfó
Lesby a lesbičky – ty se vám především při pohledu na název ostrova vybaví. Ale úvaha je to mylná.

Drážďany a galerie Zwinger
Drážďany byly původně rybářskou vesničkou, ale postupem času se z ní stalo sídlo kupců, později markrabské město a poté lázeňská a královská rezidence.

Hampton Court Palace
Královský palác známý především díky Jindřichu VIII., Hampton Court Palace, měl být původně kardinálským renezančním sídlem.

Aquapark Tropical Islands
Tropical Islands rozhodně není pouhým obyčejným vodním parkem, ale imituje tropické letovisko, za jehož návštěvu byste dali obrovskou spoustu peněz a museli byste přeletět polovinu světa.